Kızının iftirası hayatını mahvetti

Yatağan ilçesinde bağlı Yeşilbağcılar Mahallesi’nde bir kızın, babasıyla tartıştıktan sonra babasının kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia etmesiyle tutuklanan baba, çıkarıldığı mahkemece suçsuz bulunarak serbest bırakıldı.

Kızının iftirası hayatını mahvetti
 Edinilen bilgilere göre, Yatağan ilçesinde bağlı Yeşilbağcılar Mahallesi’nde yaşayan A.A, babasıyla tartıştı. Baba V.S, tartıştığı kızın cep telefonunu elinden alarak telefondaki mesajlaşmaları okudu. Mesajlarda kızının yarın okuldan kaçarak ilçe merkezindeki bir okulda okuyan arkadaşıyla buluşacağını öğrenen baba, ertesi günü Turgut Mahallesi’nde okuyan kızının okuluna gitti. Kızına ulaşamayan baba, kızıyla birlikte ilçe merkezine gittiğini öğrendiği arkadaşından kızına ulaştı.

Turgut Mahallesi’ndeki Şehit Güngör Çetinkaya Ortaokulu’na geri dönen kızını eşiyle birlikte karşılayan baba V.S, kızıyla tartıştı. Baba, eşi ve kızı daha sonra evlerine gitti.

Olayın ardından okuldaki öğretmenlerine babasının kendisine cinsel tacizde bulunduğunu söyleyen A.A, durumu annesine de söyledi.

Anne ve öğretmenlerin durumu jandarmaya bildirmesiyle çalıştığı işyerinde yakalanarak gözaltına alınan baba V.S., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Soruşturma kapsamında yapılan incelemenin mahkemeye sunulmasının ardından tekrar hakim karşısına çıkan baba V.S, suçsuz bulunarak serbest bırakıldı.

Kızıyla kavga etmesinin ardından birkaç gün sonra kendisi hakkında iftirada bulunduğunu belirten V.S, “Tartışmamız 8 Şubat’ta oldu. Birkaç gün sonra ise jandarmalar beni işyerimden alarak gözaltına aldı. Konuyu o zaman öğrendim. Öğrendiğimde şok oldum. Bu iftiradan başka bir şey olamaz. Zaten 11 Mayıs’taki mahkememde de bunun iftira olduğu anlaşıldı ve serbest bırakıldım. Yaklaşık 3 ay boş yere cezaevinde yattım. Kızımın iftirasına inanan annesi, boşanma davası açarak kızım ve oğlumla babasının evine gitti. Olayın iş yerimde duyulması nedeniyle işime geri dönemiyorum. Bir iddia, hayatımı kararttı. Bundan sonra ne yapacağımı da bilmiyorum. Olayın çevremdeki vatandaşlar tarafından da duyulmasıyla dışlanmaya başladım. Kimse bu suçtan beraat ettiğime inanmak istemiyor. Bir çamur atıldı ve izi kaldı. Mağdurum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2017, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96