Kocabıyık’ın Rahmetli Sağlık Memuru Adem Özen ile anısı

Maden-İş Sendikası Yatağan Şubesi eski Şube Başkanı İbrahim Kocabıyık, Perşembe günü vefat eden Emekli Sağlık Memuru Adem Özen ile olan anısını paylaştı.

Kocabıyık’ın Rahmetli Sağlık Memuru Adem Özen ile anısı
 Özen’in vefat haberini aldığı zaman büyük bir üzüntü yaşadığını ifade eden Kocabıyık, 1994 yılında gerçekleştirilen toplu sünnet töreni esnasında Özen ile yaşadığı anıyı paylaştı.

Kocabıyık, Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanlığı döneminde yaşanan olayla ilgili olarak, “1994 yılının Ocak ayında, dönemin GELİ Müdürü Buğra Berküm ile yapılan görüşmede, dekapaj ve açık ocak servislerinde çalışan dozer ve ekskavatör operatörleri ile kamyon şoförlerine yemek verilmesi konuşulmuştu. O dönemde, bu arkadaşlarımıza işletme tarafından yemek verilmiyordu. Görüşme neticesinde, 5 Nisan 1994 Ekonomik İstikrar Paketi nedeniyle Berküm ile, yemek ekipmanlarının işçiler tarafından karşılanması durumunda, işletme tarafından yemek verileceği konusunda mutabakat sağlanmış oldu” şeklinde konuştu.

Beküm ile yapılan görüşmelere başlamadan önce, görüşmelerin olumlu sonuçlanması durumunda dana keseceklerine dair söz verdiklerini, daha sonra ise kesilen dananın mevlit ile dağıtılmasına karar kılındığını hatırlatan Kocabıyık, “Mevlit düzenlemişken, ihtiyaç sahibi ailelerin de çocuklarını da sünnet ettirmeye karar verdik. Daha sonra radyodan ilan verdik ve 46 aile başvuruda bulundu. GELİ Sosyal Tesisleri’nde düzenleyeceğimiz etkinlik için, birçok sünnet yapabilecek kişiyle irtibata geçtik. Neticesinde, 1994 yılının Ağustos ayında düzenlediğimiz sünnet törenine, Cerrah Mustafa Cirit, Cerrah Mehmet Ceylan, Hemşire Ayşe Kara ve Rahmetli Emekli Sağlık Memuru Ahmet Özen destek verdi. Hiçbirisi de para talep etmedi” ifadelerinde bulundu.

Özen’in yaptığı hareketin güzel ve anlamlı bir hareket olduğunu belirten Kocabıyık, “Özen, 46 çocuğun ve ailesinin hayır dualarını alarak bu dünyadan göçtü. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine de baş sağlığı diliyorum” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2014, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68