Koçman Vakfı Başkan Yardımcılığına Yatağanlı isim

Muğla Sıtkı Koçman Vakfında Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Selçuk Arabacıoğlu'nun yaş haddinden dolayı ayrılmasıyla, yerine Yatağanlı Emekli Emniyet Müdürü Mustafa Acar seçildi.

Koçman Vakfı Başkan Yardımcılığına Yatağanlı isim

Sıtkı Koçman Vakfı Yönetim Kurulu toplantısı, Başkan Naci Parmaksız başkanlığında, Başkan Yardımcısı Mustafa Acar ve Yönetim Kurulu üyeleri Maruf Koçman, Alan Perese, Sehap Garan ile Emine Cana Kayacık'ın katılımıyla Vakıf binasında gerçekleşti.

Toplantı sonrası Vakıf Başkanı Naci Parmaksız, " Başkan Yardımcımız Enver Selçuk Arabacıoğlu’nun 11 Mayıs 2019 tarihinde yaş haddinden dolayı görev süresi dolmuş, yerine de Emekli Emniyet Müdürü olan Mustafa Acar seçilmiştir. Şimdiye kadar Vakfımıza olumlu hizmetleri olan Arabacıoğlu'na çok teşekkür ediyor, Acar'a da başarılar diliyorum" diye konuştu.

Öğrenci sayısı artacak

2012-2013 Eğitim Öğretim yılından buyana Sıtkı Koçman Vakfı ile Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği arasında yapılan protokol gereği, Sıtkı Koçman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünden yüksek lisans ve doktora öğrencisi 1 kız ve 1 erkek öğrenci Fransa'ya gönderilmeye başlanmıştı. 2012 yılından buyana Fransa'ya giden öğrenciler ile bu yıl gitmeye hak kazanan iki öğrenci, Sıtkı Koçman Vakfının toplantısına katılarak, Fransa'da yaptıkları çalışmalar hakkında Vakıf Yönetimine bilgilendirmede bulundular.

Sıtkı Koçman Vakfı Başkanı Naci Parmaksız, " Vakfımız ile Fransa Ankara Büyükelçiliği arasında yapılan protokol gereği ortak bütçeli olarak, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Bedri Kurtuluş’un koordinatörlüğünde, 2012-2013 eğitim öğretim yılından buyana Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Jeoloji Mühendisliği Bölümünden her yıl bir kız ve bir erkek öğrenci olmak kaydı ile yükseklisans ve doktora öğrencisini Fransa’ya gönderiyorduk. Fransa’ya gönderdiğimiz öğrencilerimiz, Vakıf Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ederek, Fransa'da yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgiler verdiler, ileriye dönük hedeflerini anlattılar. Vakıf Yönetim Kurulu olarak bizde, Üniversite ve Fransa Konsolosluğu nezdinde çalışmalar yaparak öğrenci sayısının artması için uğraşacağız" dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56