“Kölelik Düzenine Son” Mitingine Katılacaklar

Türk-İş 15 Şubat Cumartesi günü Ankara'da “Taşeronlaştırmaya, Örgütsüzlüğü ve Kuralsız Çalışmaya Hayır” mitingi düzenliyor. Tes-İş ve Maden-İş sendikalarının Yatağan şubeleri de Ankara’daki miting için araç kaldıracak.

“Kölelik Düzenine Son” Mitingine Katılacaklar
 Türk-İş Başkanlar Kurulu, giderek yaygınlaşan güvencesiz çalıştırmaya karşı sokağa çıkma kararı aldı. Sıhhiye Meydanı'nda yapılacak mitingde, taşeron yol işçileri, özelleştirmeye karşı direnen Yatağan işçileri, şeker işçileri ve tekstil işçisi kadınlar konuşacak.

Türk-İş Başkanlar Kurulu Ankara'da toplandı. Toplantıda, hükümetin 10. Çalışma Meclisi'nde “Alt işverenlik” adı altında gündeme getirdiği ve taşeron çalıştırmayı yaygınlaştıracağı gerekçesiyle sendikaların itiraz ettiği düzenleme masaya yatırıldı. 

Toplantıda cumartesi günü Ankara'da merkezi bir miting kararı verildi. Ankara Garı'ndan yapılacak yürüyüşün ardından Sıhhiye Meydanı'nda gerçekleştirilecek mitingin ana sloganı “Kölelik Düzenine Son – Taşeronlaşmaya, Örgütsüzlüğe, Kuralsız Çalışmaya Hayır” olacak.

Ankara’daki mitinge tam destek verme kararı alan Tes-İş ve Maden-İş sendikalarının Yatağan şubeleri, bugün(Cuma) şube binaları önünden saat 20.30’da araç kaldıracak.

En az 50 bin kişilik bir katılımın beklendiği mitingde, özelleştirmeye karşı mücadele eden Yatağan ve Milas işçileri, şeker işçileri ile taşeron yol işçileri ve güvencesizliğin yaygın olduğu tekstil işkolunda çalışan kadın işçiler de konuşma yapacak.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2014, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER