Kontrol, başkanlarda!

Orman Genel Müdürlüğü tarafından orman yangınlarıyla mücadeledeki en güçlü araç olan yangın söndürme helikopteri, ilk defa Yatağan’da konuşlandırıldı. Helikopterin kokpitine oturan Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, ilçeye hizmet getirilmesi için çaba harcadıklarını söylediler.

Kontrol, başkanlarda!

Orman yangınları açısından birinci derece hassas bölgede bulunan Muğla’da havaların ısınmasıyla birlikte orman yangını riski de arttı. Bu kapsamda, ormanlardaki yangınlara en kısa sürede müdahale etmek için görevlendirilen 30  su atar helikopterden biri de Yatağan ilçesindeki Orman Kavşak Depo Sahası’nda konuşlandırıldı.

İlk defa Yatağan’da konuşlanacak helikopterin mürettebatını karşılayan Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Orman İşletme Müdürü Mustafa Oral ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, helikopter hakkında bilgi aldı.

Oral, burada yaptığı bilgilendirmede, “Genel Müdürlüğüz tarafından görevlendirilen su atar helikopter, Belarus’tan gelerek görevine başlamıştır. 28 Ekim’e kadar ilçemizde konuşlanacak helikopter, bölgemizde çıkan yangınlara kısa sürede müdahale edebilecek ve yangınların büyümesini engelleyecektir. Bölge müdürlüğümüzde 5 su atar helikopter görevlendirilirken bu helikopterlerde 6 yabancı uyruklu mürettebat, 1 Türk pilot ve 1 orman koruma muhafaza memuru görev yapıyor. Mİ-8 model genel maksat helikopteri, yangın sırasında en yakın su kaynağından aldığı 3 ton suyu, yangın bölgesine taşıyabiliyor. Helikopterin ilçemizde konuşlanmasına vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Oral, öte yandan yapımı süren yeni helikopter pistinin de kısa süre içerisinde tamamlanacağını aktardı.

Daha sonra helikopterde incelemelerde bulunan Toksöz ve Tekin, helikopterin kokpitine oturarak, “Yatağan Belediyesi ve AK Parti İlçe Başkanlığı olarak her şeyin en güzelini hak eden Yatağanımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Bu kapsamda birçok hizmeti ilçemize getiriyoruz. Ormanlarımızda yangınların meydana gelmesini istemediğimiz için, ilk defa Yatağan’da görev yapacak su atar helikopterinin inşallah hiç göreve çıkmamasını diliyoruz. Helikopterin Yatağan’da konuşlanmasına vesile olanlara çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56