Kooperatiften hastaneye anlamlı bağış

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Yatağan Devlet Hastanesi’ne iki elektro şok cihazı bağışladı.

Kooperatiften hastaneye anlamlı bağış
 Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Yatağan Devlet Hastanesi’ndeki acil servis ve hasta müşahede odasının kurulumu bağışının ardından hayati önem taşıyan elektro şok 'defibrilatör' cihazının bağışını gerçekleştirdi.

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Süleyman Can, Yatağan Sağlık Hizmetleri Geliştirme ve Dayanışma Derneği Başkanı Ercan Özkan, kooperatif ve dernek üyeleriyle birlikte hastaneyi ziyaret ederek, bağışta bulunulan cihazları, Yatağan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Gökkuş’a teslim etti.

Can, Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin kurulduğu günden bu yana Yatağan Devlet Hastanesi’ne katkı ve destekler sağladığını belirterek, “Kooperatifimiz, hastanemizin acil servisini ve hastane müşahede odasını yaptırarak, hastanenin önemli bir eksikliğini gidermiştir. Bunla da yetinmeyen kooperatifimiz, hayati önem taşıyan ve son teknoloji elektro şok cihazlarını hastaneye bağışlamıştır. Kooperatif olarak, sağlığın öneminin farkındayız. Biz de bu noktada, üzerimize düşeni yapıyoruz” diye konuştu.

Başhekim Gökkuş ise, elektro şok cihazının önemli ve pahalı bir cihaz olduğunu kaydederek, başta Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Süleyman Can ve kooperatif üyeleri ile bağışın yapılmasında aracılıkta bulunan Yatağan Sağlık Hizmetleri Geliştirme ve Dayanışma Derneği Başkanı Ercan Özkan ve dernek üyelerine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68