Koparanoğlu, imza gününde okurlarıyla buluştu

Belkıs Öztin Koparanoğlu, 3. eseri olan “Vira Vira Bodrum’a hüzünlü göç” için Yatağan’da imza günü düzenledi.

Koparanoğlu, imza gününde okurlarıyla buluştu
 Aslen Yatağan’ın Turgut Mahallesi’nden olan ve uzun süredir Bodrum’da yaşayan emekli edebiyat öğretmeni Belkıs Öztin Koparanoğlu, “Bodrum hakimi” ve “Karşı kıyılardan Bodrum’a” adlı eserlerinin ardından, mübadele öncesi ve sırasında Girit’ten Bodrum’a gelen kişilerin gerçek hikayelerinin yer aldığı “Vira Vira Bodrum’a hüzünlü göç” adlı kitabını kaleme aldı.

İlk ve orta öğrenimini Bodrum’da yapan Koparanoğlu, Muğla Kız İlköğretmen Okulu’nu ve İzmir Buca Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümü’nü bitirmesinin ardından edebiyat öğretmeni olarak çalışmaya başlar. Yazın hayatına yöresel dergilerde gezi yazıları ve öykülerle başlayan Koparanoğlu, bir süre sonra ilk kitabı Bodrum Hakimi’ni yazar. Daha sonra “Karşı kıyılardan Bodrum’a” adlı eseriyle okurlarıyla buluşan Koparanoğlu, son olarak mübadele öncesi ve sırasında Girit’ten Bodrum’a gelen kişilerin gerçek hikayelerinin yer aldığı “Vira Vira Bodrum’a hüzünlü göç” adlı eseriyle okurlarıyla buluştu.

Son eseriyle birlikte mübadele sürecini yaşayan insanların tamamının hayat hikayelerine ulaştığını kaydeden Koparanoğlu, “Edebiyat dünyasına ve tarihe kaynakça olması amacıyla yazdığım kitabımın imza gününe katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2014, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68