“Köprülü Kavşakta Bariz Hatalar Var”

“Köprülü Kavşakta Bariz Hatalar Var”

“Köprülü Kavşakta Bariz Hatalar Var”

Dün öğleden sonra saat 14.00'te gazetemizi ziyaret eden AKP Muğla Milletvekili Ali Boğa, AKP İlçe Başkanı Mustafa Toksöz ve parti üyelerinden yerel ve ulusal bazdaki sorunlarla ilgili görüşlerini aldık.

Sohbet sırasında sorduğumuz soruların başında Muğla-Yatağan istikameti Bozarmut mevkiindeki güvenlik şeritlerinin iptali ve yerine yaya kaldırımlarının yapılması hakkındaki düşünceleri idi. Bu konuda ne gibi düzeltmeler ve yenilikler yapılacağına dair düşüncelerini aldığımız Boğa; “bölgede gerçekleşen  kazalardaki ölümlere ve yaralanmalara üzülmemek elde değil ama halkımız trafiğin işleyişi konusunda biraz eksik bilgiye sahip. Bölünmüş yollarda karşıdan karşıya geçmek, yolda duraklamak ve durmak konusunda eğitilmelidir. Yollardaki araçlar aşırı hız yapabiliyor, bu yüzden biraz daha dikkatli olmalılar. Bozarmut Beldesi mevkiindeki bölünmüş karayolunun üzerinde, halkın yoğun olarak karşıdan karşıya geçtiği ve okul, sağlık kuruluşları gibi kurumların oldukları yerlere de üst geçit veya alt geçip planlanmaktadır” dedi.

Yatağanımızın bir diğer ulaşım konusundaki sorunu olan Yatağan,ın girişindeki köprülü kavşakla ilgili sorumuza ise; “kavşak kısmı ile ilgili bariz bir takım hatalar var. Bunu açıkça görebiliyoruz. Kavşağın biraz daha genişletilmesi lazım. Biz bu konuda gerekli çalışmaları yürütmeye başladık. En kısa zamanda sonuçlanacaktır” dedi.

Görüşme sırasında gazetemize samimi dileklerini ileten Milletvekili Ali Boğa ve partililere tabldot yemek ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68