Kore Gazisi’ne “parke taşlı yol” hizmeti

Yatağan Belediyesi, sayıları giderek azalan Kore Gazilerine gereken özeni gösteriyor. Yaşadığı Hacıveliler Mahallesi’nin merkezinden evinin önüne kadar parke döşenen Kore Gazisi Ali Ayaz, artık tekerlekli sandalyesiyle daha rahat dışarı çıkabilecek.

Kore Gazisi’ne “parke taşlı yol” hizmeti
 1950 yılında Ankara Etimesgut’ta vatani görevini yaptığı sırada Kore Savaşı’na çağırılan 89 yaşındaki Gazi Ali Ayaz, Yatağan ilçesine bağlı Hacıveliler Mahallesi’ndeki evinde yaşamını sürdürüyor.

Mahalle merkezini evine bağlayan yolun toprak olması, özellikle kış mevsiminde tekerlekli sandalyesinin çamura batması nedeniyle eve mahkum olan Ayaz’ın bu mağduriyetini Yatağan Belediyesi fark etti ve harekete geçti.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın talimatıyla Ayaz’ın evinin yoluna parke taş döşendi. Ayaz, artık dilediği gibi tekerlekli sandalyesine binerek mahalle merkezine gidebiliyor.

Yapılan hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ayaz, başta Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık olmak üzere tüm belediye personeline teşekkür etti.

Başkan Işık ise, şehit yakınları ve gazilerin kendileri için ayrı bir yere sahip olduğunu söyledi.

Onların mağduriyetlerinin giderilmesini birinci görevleri olarak kabul ettiklerini belirten Işık, “İlçemizin sevilen simalarından, Kore Gazimiz Ali Ayaz, ilçemizin önemli bir değeridir. Kendisine hizmet etmek bizim için büyük bir şereftir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96