Koronavirüs Yatağan pik yaptı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs, Yatağan ilçesinde pik yaptı. Çok sayıda Yatağanlının, hastalık ve temas nedeniyle karantina altında olduğu öğrenildi. Vaka sayısı ise korkunç boyutlara ulaştı!

Koronavirüs Yatağan pik yaptı!

Edinilen bilgiye göre, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19), Yatağan’da da korkutucu boyutlara ulaştı. Şuana kadar sağlık kuruluşlarına başvuran 200’ün üzerindeki kişide Kovid-19 saptanırken, virüs bulaşanla temas eden yaklaşık 700 kişinin de tedbir amaçlı karantinaya alındığı öğrenildi.

Filyasyon ekibinin yoğun mesai harcadığı Yatağan’da, ilgili tüm kurumlar teyakkuz halinde. Özellikle ilçe merkezinde polis ekipleri, kırsalda ise jandarma ekipleri tarafından sürekli denetimler gerçekleştiriliyor ve maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymayan vatandaşlara ağır cezalar uyguluyor.

Yatağan Hıfzıssıhha Kurulu, özellikle çarşamba günü kurulan pazarda yoğunluk oluşmaması için pazarı salı ve çarşamba günlerine yayma kararı aldı. Buna rağmen, vatandaşların çarşamba günkü pazara ilgi gösterdiği gözlemlendi.

Öte yandan, Türkiye genelinde sokakta sigara içilmesi yasaklandı. Sigara yasağına, elektronik sigara da dahil edildi.

Yetkililer, Kovid-19’un özellikle ev ziyaretlerinde, kapalı mekan toplantılarında ve sosyal mesafenin yok sayıldığı ortamlarda yayıldığına dikkat çekerek, pandemi sürecinde bu tür eylemlerden uzak durulması gerektiğini söylediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüsanettin Cengiz
Hüsanettin Cengiz - 11 ay Önce

YATAĞAN Halkımıza Geçmiş olsun.

SIRADAKİ HABER

banner68