KOSGEB Girişimcileri sertifikalandı

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Sanayi Odası ile Küçük ve Ortak Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğinde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursuna katılan 30 girişimci Bozüyük Beldesi'ndeki Pınarbaşı Tesisleri'nde düzenlenen yemekte bir araya geldi.

KOSGEB Girişimcileri sertifikalandı
HABERİN GALERİSİ
Kosgeb girişimciler

Kosgeb girişimciler

 Düzenlenen yemeğe Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık,  Muğla Esnaf Odaları Birlik Başkanı Şükrü Ayyıldız ve ev sahibi Esnaf Odası Başkanı Mustafa Kuzu, oda Yönetim kurulu Üyeleri ile birlikte Girişimcilik Kursu Eğitimcisi Füsun Çetin katıldı.

Pınarbaşı Tesisleri’nde Sezai-Zümray ikilisinin müzik-leri eşliğinde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Ayyıldız, girişimcilerin kursu başarıyla tamamlamalarının ardından eğitimi veren hocalarıyla irti-batı kesmemeleri gerektiğini işaret ederek, iş hayatında kendilerine başarılar diledi. Beledi-ye Başkanı Hasan Haşmet Işık ise girişimcilere hitaben yaptığı konuşmada, “bu kurs sonunda hepiniz birer iş yeri açacaksınız. Bu süreçte belediye olarak sizlere her türlü katkıyı sağlamayacağımızın sözünü veriyorum. Özellikle işsizliğin kol gezdiği bu günlerde bu girişimcilerimizin ilçe ekonomisine katkı salayacağına inanıyorum” diye konuştu.

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ise yaptığı konuşmada, “Bugün burada olmaktan son derece mutluyuz, esnaf odamızı tebrik ediyorum. Sürekli kendisini geliştiren ve esnafını eğitmek için çalışma-lar yapmakta. Bu çalışmalarını da son derece önemsiyorum. Bu imkanı halkımıza sağlayan birlik ve oda başkanımıza teşekkür ediyorum. Almış olduğunuz bu belgelerin sizlere ve ailelerinize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kaymakam Tanrıseven, Başkan Işık, Birlik Başkanı Ayyıldız ve oda yönetim kurulu üyeleri kursu başarıyla tamamlayan girişimcilerin sertifikalarını verdiler. Geceye katılan 30 kursiyer Sezai-Zümray ikilisinin seslendirdiği parçalar eşliğinde gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlendiler.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2013, 20:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER