KOSGEB’ten Yatağanlı girişimciye büyük destek

KOSGEB, 2018 Kobigel destekleri kapsamında Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odasının da katkıları ile üyesi İsa Tan işletmesine yaklaşık 700 bin lira destek sağlanacak.

KOSGEB’ten Yatağanlı girişimciye büyük destek

Bu konuda Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu ve projede büyük emeği geçen Sekreter Handan Marulalıoğlu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“KOSGEB tarafından sağlanan destek ile bölgemizin önemli orman gıda ürünlerinden olan çam fıstığı işleme tesisi kurulacaktır. İlçemizin Katrancı mahallesinde çam fıstığı işleme ve paketleme tesisi kurulacaktır. Bu tesis, bölgemizde komple çam fıstığı işleyen ve değişik şekillerde tüketiciye sunacak olan ilk ve tek tesis olacaktır. Tesiste şuan çalışanlara ek en az 4 kişiye daha yeni istihdam olanağı sağlanırken ar-ge çalışmasıyla üretim maliyetini düşürmek, kaliteyi ve verimi arttırma çalışmaları yaparak ve sektöre yön verecek teknolojik bilgileri üretme çalışmaları da yaparak sektöre katkı sağlamayı amaçlamaktadır. İsa Tan işletmesinde çam fıstığı gerçek değerini bulacak ve üretimin büyük bir kısmı ihraç edilerek ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlayacaktır. Ayrıca sosyal faaliyetlerle Katrancı mahallesinin doğal güzelliklerini tanıtarak bölge ekonomisine de katkı sağlayacaktır. Her zaman girişimcilerin yanında olan KOSGEB’in bölgemiz kobilerinin her zaman yanında olmasıyla bölgemiz girişimcilerinin gelişmesine ve büyümesine ülke ekonomisinde katkı sağlamasını sağlamaktadır. Yatağan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu da üyelerine ve Yatağan Esnaflarına gerekli desteği vereceğini bildirerek projenin tüm bölgeye hayırlı olmasını ve örnek teşkil etmesini bildirmiştir. Girişimci İsa Tan ise bölgenin kapasitesinin marka oluşturacak düzeyde olduğunu ve yatırımların süreceğini ifade etmiştir. Projenin bölgemize hayırlı olmasını dileriz.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56