Kovid 19 denetimlerinde ceza yağdı

Yatağan ilçesinde büyük bir kararlılıkla sürdürülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın hastalığı ile etkin mücadele amacıyla yapılan denetimler hız kesmezken, denetimler esnasında tespit edilen eksikliklerden dolayı ceza yağdı.

Kovid 19 denetimlerinde ceza yağdı

Bilindiği gibi Yatağan merkezinde kurulan meyve ve sebze pazarı başta olmak üzere ilçe genenelinde Kovid-19 salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyulup uyulmadığı konusunda büyük bir kararlılıkla denetimler sürdürülüyor. Denetleme yapılan yerler arasında umuma açık istirahat ve eğlence yerleri, şehir içi ve şehirler arası yolcu taşımacılığı yapılan her türlü toplu ulaşım araçları, otogarlar, toplu işçi çalıştıran fabrikalar, personel servisleri, camiler, halısahalar, spor tesisleri, vatandaşların kalabalık halde bulundukları kamuya açık alanlar, berber, kuaför, internet kafe, düğün ve nikah salonları da bulunuyor.

İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından gerçekleştirilen denetimler esnasında maske takmadığı tespit edilen 2 vatandaşa İl Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince toplamda 2 bin 700 lira idari para cezası uygulandı. Yine kurallara uymadığı tespit edilen 5 araç sürücüsüne 660 lira idari para cezası uygulandı. Ayrıca aranması olan 1 şahıs da yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan A.İ.E isimli şahıs hakkında Yatağan Polis Merkezi Amirliğindeki işlemlerin tamamlanmasının ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Yetkililer ülke genelinde olduğu gibi Yatağan ilçesi genelinde de Kovid-19 salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında alınan tedbirlere uymayan vatandaşlara idari para cezasının yazıldığını belirterek, bundan sonra da alınan tedbirlere uyulmaması halinde para cezalarının yazılmasına devam edileceğinin bilinmesini istediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68