Kovid-19 şehitleri için fidan diktiler

Yatağan Belediyesi ve Muğla Tabip Odası, pandemi nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanları için anıt ağaç dikti.

Kovid-19 şehitleri için fidan diktiler

Bir yılı aşkın süredir Türkiye’de de etkisini gösteren ve bugüne kadar 390 sağlık çalışanın hayatını kaybetmesine neden olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19), sağlık çalışanları için tehdit oluşturmaya devam ediyor.

Pandemi nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanları için Yatağan Belediyesi ve Muğla Tabip Odası, 15 Temmuz Şehitleri Parkı’nda anıt ağaç fidan dikim töreni gerçekleştirildi.

Törene, Yatağan Belediye Başkan yardımcıları İsmail Kaya ve Ahmet Yunus Tuna, Muğla Tabip Odası Başkanı Cafer Şahin ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Burada konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Kaya, “Bu dönemde sağlık çalışanlarının hakkını ne yapsak da ödeyemeyiz. Vatandaşların sağlığına kavuşmasındaki en önemli faktör olan sağlık çalışanları, ne yazık ki Kovid-19 ile her an karşı karşıya kalmaktadır. Başta sağlık çalışanları olmak üzere Kovid-19 kaynaklı hayatını kaybeden herkese Allah’tan rahmet, hastalığa yakalanarak tedavileri süren hastalarımıza da Allah’tan acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

Muğla Tabip Odası Başkanı Şahin ise, bugüne kadar 390 sağlık çalışanın Kovid-19’a bağlı olarak hayatını kaybettiğini, kendilerinin de her ilçede düzenledikleri etkinlikte hayatını kaybeden sağlık çalışanları için anıt ağaç diktiklerini söyledi.

Törenin sonunda, katkılarından dolayı Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz için hazırlanan plaket, Şahin tarafından Kaya’ya takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68