KÖY OKULLARI ÇOCUK SESLERİYLE ŞENLENDİ

2021-2022 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte okullarda yüz yüze eğitim coşkusu yaşanıyor. Yatağan ilçesinde merkez mahallelerde olduğu gibi kırsal mahallelerde de öğrenciler okul sıralarıyla buluştular.  Minik yürekleriyle sınıfları dolduran öğrenciler ile okul bahçeleri yeniden şenlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, şube müdürleri ile birlikte köy okullarını ziyaret ederek yüz yüze eğitime başlayan birleştirilmiş sınıflı okullarda görev yapan öğretmenlerle ve öğrencilerle bir araya geldi.

KÖY OKULLARI ÇOCUK SESLERİYLE ŞENLENDİ


Yatağan İlçesine bağlı kırsal mahallelerde bulunan okulları ziyaret eden İlçe Müdürü Osman Alemdar’ın ilk durağı Elmacık, Kavak ve Kadıköy İlkokulları oldu. Birleştirilmiş sınıflarda öğrenim gören öğrenciler ve sınıf öğretmenleri ile bir araya gelen İlçe Müdürü Alemdar öğrencilerin okula başlamalarından dolayı duydukları mutluluk ve heyecanlarını paylaştı. Anasınıflarında öğrenim gören okul öncesi öğrencileri ile birlikte çeşitli etkinliklere katılan İlçe Müdürü Alemdar okullar öğretmenlerle sohbet ederek onların taleplerini, görüş ve önerilerini dinledi.

Ziyaret ettikleri okullarda, öğretmenlerle ve öğrencilerle bir araya geldiklerini ifade eden İlçe Müdürü Alemdar,  “Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin taleplerini dinliyoruz. Çözüm önerilerini not alıyoruz. Birlikte kararlar alıyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün öncülüğünde, eğitimde imkan farklılıklarını en aza indirmek ve bize emanet edilen öğrencilerimizi en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için takım ruhu ile hep birlikte çalışıyoruz.” dedi.

“Yeni eğitim öğretim yılına yüz yüze eğitim ile başlamanın mutluluğunu ziyaret ettiğimiz okullarımızda bir kez daha hissettik.” diyen İlçe Müdürü Alemdar; “ Çocuklarımızın okullarını ne kadar çok özlediklerini o parıl parıl gözlerinde gördük. Tabi ki okullarımızı bundan sonra açık tutabilmek ve yüz yüze eğitimi sürdürebilmek için daha çok çaba göstereceğiz. Tüm tedbirlerimizi bu yönde aldık ve süreç içinde almaya devam edeceğiz. Öncelikli olan çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin sağlığı, bu sebeple Sayın Kaymakamımızın talimatları ile Yatağan İlçe Milli Eğitim ailesi olarak tüm hassasiyetimiz ve gayretimizi ortaya koyuyoruz.” dedi.

Yeni eğitim öğretim yılına hazırlanmasında gösterdikleri özveri için öğretmenlere teşekkür eden İlçe Müdürü Alemdar yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68