banner80

Köy Okullarının Yenilenen Kütüphanelerine Hekimlerden Kitap Bağışı

Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi kapsamında Yatağan ilçesinde yenilenen kütüphanelere hekimler kitap bağışı ile destek verdiler. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Bölümü hekimleri tarafından yapılan kitap bağışı ile köy okullarının kütüphanelerin rafları kitaplarla doldu.

Köy Okullarının Yenilenen Kütüphanelerine Hekimlerden Kitap Bağışı


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde yürütülen Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi kapsamında Yatağan ilçesinde 22 okula kütüphane kazandırıldı. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen Proje ile kütüphanesi bulunmayan ya da yeterli olmayan okullarda yapımı tamamlanan kütüphaneler öğrencilerin kullanımına açıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi hekimlerinden projeye kitap bağışı ile destek geldi.

Hekimler tarafından okullara gönderilmek üzere bağışlanan kitaplar kolilenerek Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderildi. Kitaplar kütüphane açılan köy okullara ulaştırılmaya başlandı.

Yatağan Bencik İlkokulu’nun Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi kapsamında yapımı tamamlanan okul kütüphanesinin açılışı İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, Şube Müdürleri Suat Ağı ve H. Fevzi Aktaç tarafından gerçekleştirilirken hekimler tarafından gönderilen kitaplar okul kütüphanesine teslim edildi.

İlçe Müdürü Alemdar “Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesine desteklerinden ötürü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde görev yapan Hekimlerimize şükranlarımı sunuyorum. Bizler için büyük bir özveri ile çalışan hekimlerimiz eğitime verdikleri katkılarla eğitim camiamızın gönüllerinde ayrı bir yere sahipler. Kütüphane projesinde yapmış oldukları kitap bağışı ile bizleri yalnız bırakmadılar. Ben tüm öğrencilerim ve öğretmenlerim adına hekimlerimize bir kez daha teşekkür ediyor zorlu mesailerinde kendilerine kolaylıklar diliyorum” dedi.

Bencik İlkokulu Kütüphanesinin kurdele kesilerek açılışının yapılmasının ardından kitaplar öğrencilere dağıtıldı. Yeni kütüphanelerinde hekim abileri ve ablaları tarafından gönderilen kitapları okumaya başlayan öğrenciler mutlulukları fotoğraflara yansıdı.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68