21 Haziran 2018 Perşembe

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Kroki üzerindeki notlarda “Cengaverler” yazısı çıktı

Cumhurbaşkanına suikast girişimi davasında duruşmayı izleyen sanıklardan Cenk Bahadır Avcı’nın eşi Elif Didem Avcı’nın salonun krokisini çizdiği kâğıtta “Cengaverler” yazılı not bulundu ve hakkında soruşturma başlatıldı.

31 Ağustos 2017 Perşembe 09:45
Bu haber 533 kez okundu
Kroki üzerindeki notlarda “Cengaverler” yazısı çıktı

 Muğla 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden cumhurbaşkanına suikast girişimi davasında darbecilerden Cenk Bahadır Avcı’nın duruşmaları izleyen eşi Elif Didem Avcı salonun krokisini çizerken yakalanmıştı. Kroki, Cumhuriyet Başsavcılığına incelenmek üzere gönderilmişti. Başsavcılık, kroki üzerinde “Cengaverler” notu ile birlikte bir takım notların bulunması üzerine soruşturma başlattı.

Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz tarafından Başsavcılık sitesinde yapılan yazılı açıklamada, “Muğla ilimizde Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin 2’si firari, 43’ü tutuklu 47 sanığın yargılandığı Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 28 Ağustos 2017 tarihli celsede izleyici olarak duruşma salonunda bulunan sanıklardan Cenk Bahadır Avci’nın eşi Elif Didem Avcı tarafından çizilen duruşma salonunun krokisi olduğu anlaşılan ve üzerinde el yazısı ile birtakım notların bulunduğu (Cengaverler) belgenin gereğinin takdir ve ifası için Cumhuriyet Başsavcılığımıza gönderilmesine ilişkin olarak, Cenkbahadır Avcı’nın eşi olan ve krokiyi düzenleyen şüpheli Elif Didem Avcı hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’ iddialarından Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Berna KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV