'Küçük Dünyalar'ını Kaleme Aldılar

Yatağan Atatürk İlkokulu tarafından hayata geçirilen “Hikaye Yazma Projesi” kapsamında ikinci sınıf öğrencilerinin yazdığı hikayeler derlenerek “Küçük Dünyalar” isimli hikaye kitabı oluşturuldu. Tamamen öğrenciler tarafından yazılan hikayeler ve yapılan resimlerden oluşan kitabın tanıtımı Pazartesi günü yapıldı.

'Küçük Dünyalar'ını Kaleme Aldılar
 Atatürk İlkokulu'nun hayata geçirdiği Türkçe Dersi Hikaye Yazma Projesi kapsamında 2/C sınıfı öğrencileri tarafından kaleme alınan hikayeler tek bir kitapta toplanarak, 'Küçük Dünyalar' isimli hikaye kitabı oluşturuldu. 
2/C sınıfında eğitim gören öğrenciler tarafından yazılan hikayeler aynı zamanda, yine öğrenciler tarafından yapılan resimlerle görsel olarak da anlatılırken, kitabın tanıtımı Pazartesi günü okul bahçesinde yapıldı. 
Öğrenci velilileri ve öğrencilerin yanı sıra, Okul Müdürü Celalettin Açar ve 2/C Sınıf Öğretmeni Mustafa Yılmaz'ın da katıldığı velilere yönelik tanıtım sırasında verilen bilgilerde; “Okulumuz 2/C sınıfı tarafından Türkçe Dersi kapsamında hazırlanan Hikaye Yazma Projesi öğrencilerimizin başarısıyla beklediğimizin üstünde bir sonuç doğurdu. Öğrencilerin proje kapsamında yazdığı hikayeler büyük beğeni toplayınca bunları derleyip bir kitap haline dönüştürmeyi düşündük. Ayrıca öğrencilerimizin her biri yazdığı hikayeleri çizdikleri resimlerle de görsel olarak anlattı. Sonuç olarak kitabı çoğaltıp dağıtımına başladık. Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” denildi. 
Ayrıca, son derece profesyonelce hazırlanan kitabın ön sözünde Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven'in de görüşlerine  yer verildi. 
Çalışmanın önemine vurgu yapan Kaymakam Tanrıseven; “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimi üzerinde titizlikle durduğumuz konuların başında geliyor. Bugünün küçükleri, yarının büyükleri Yatağan Atatürk İlkokulu 2/C sınıfı öğrencileri “Küçük Dünyalar” eseri ile büyük bir adım atıyor. 
Çocuklarımızın yazdıklarını büyük bir keyifle okudum, mutlu oldum. Öğrencilerimizin bir şeyler üretme, kendini ifade etme gayreti başlı başına taktire layıktır. Çocukların “Küçük Dünyalarına” girebildiğiniz taktirde onları daha iyi anlayacaksınız. Bu başarılı çalışmanın diğer öğrencilerimize de örnek olmasını diliyorum. 
Bu çalışma ile özgüvenlerini göstererek yazı kaleme alan tüm çocuklarımızı tebrik ediyor, gözlerinden öpüyorum. Aynı şekilde öğrencilerimizin çalışmasına destek olan başta sınıf öğretmeni Mustafa Yılmaz olmak üzere katkıda bulunan bütün eğitimcileri de tebrik ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2013, 20:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER