Küçüklere “kırmızı düdük” büyüklere bayram şekeri

Kurban Bayramı tatillerini geçirmek için Muğla’ya gelenler, polis uygulama noktasında Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek tarafından karşılandı. Çiçek, büyüklerin bayramlarını kutlayarak şeker verirken, küçüklere de “Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi kapsamında kırmızı düdük verdi.

Küçüklere “kırmızı düdük” büyüklere bayram şekeri
Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Kurban Bayramı tatilini değerlendirmek isteyenlerin uğrak yeri Muğla'ya gelen vatandaşları polis uygulama noktasında karşılayarak bayramlarını kutladı.

Yatağan Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Muğla-Aydın karayolundaki Çırpıovası mevkisinde gerçekleştirilen yol kontrol uygulamasında sürücülere ve araçlardaki yolculara bir yandan şeker ikramı yapılırken bir yandan da trafik kuralları hakkında bilgi verildi.

Çiçek, araçlardaki yetişkinlerin bayramını kutlayarak şekeri ikram ederken küçüklere de “Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi kapsamında kırmızı düdük verdi.

Çiçek, bayram tatillerini geçirmek için Muğla’yı tercih eden vatandaşlara teşekkür ederek, Muğla’dan mutlu bir şekilde ayrılmalarını diledi.

Muğla il sınırının girişindeki uygulama noktasında ceza yerine kaymakam tarafından karşılanma, bayramlaşma ve şeker ikramı için durdurulan araçların sürücüleri, şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Çiçek, yaptığı açıklamada, bayram arifesinde Aydın-Muğla karayolunda yoğunluk yaşandığını belirterek, “Bayram öncesi ve bayram süresinde alınacak trafik tedbirleriyle alakalı denetim ve asayiş hizmetlerine nezaket etmek için buradayız. Aynı zamanda bu yıl İçişleri Bakanlığımızın uyguladığı ‘Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük’ projesi kapsamında çocuklarımıza kırmızı düdük dağıtıldı. Çocuklarımız, anne ve babaları trafiğe aykırı hareket ettiği zaman anne ve babalarını bu düdükle uyaracaklar. Belki bu itibarla da inşallah bu sene yollarımızda trafik kazası yaşamayacağız. Bu vesileyle, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, görevli personellerimize de çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER