Kulakların Pasını Sildiler

Ahi Sinan Folklor Araştırma Derneği (ASFAD) bünyesindeki 57 kursiyer yıl boyunca aldıkları eğitimin ardından düzenledikleri konserle kulakların pasını sildi.

Kulakların Pasını Sildiler
 08-18 yaş aralığındaki 57 kursiyer Gitar, Keman, Piyano ve Bağlama kurslarını başarıyla tamamlayarak düzenledikleri konserle hünerlerini sergiledi. Müzik öğretmenleri Fahri Özsoy ve Mustafa Kaplan yönetiminde ASFAD çatısı altında sene başından bu yana eğitim alan kursiyerler önceki gün akşam Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonunda gerçekleştirdikleri konserle kendilerini dinlemeye gelenlere müzik ziyafeti çektiler.
Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ında katıldığı konsere İlçe Kaymakamı Hasan Tanrıseven ilçe dışında olması nedeniyle katılamazken, gençlere gönderdiği mesajla moral verdi. Yaklaşık 500 kişinin izlediği konserde konuşan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, belediye olarak gençlere verdikleri önem ve desteğin devam edeceğini belirterek, “başta bu derneğin kuruluşundan bu yana emek veren Hakhan Çetincan hocamız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum. ASFAD ilçemizin adını hem yurt genelinde, hem de yurtdışında başarıyla temsil eden bir derneğimiz. Tanıtım çok önemli ve bunu ASFAD layıkıyla yapıyor. Derneğimiz sayesinde her yıl yüzlerce gencimiz çeşitli sosyal faaliyetlerde kendilerini geliştirme fırsatı buluyor, tekrar tüm eğitimcilerimize teşekkür ediyor, kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlerimizi de tebrik ediyorum” diye konuştu.
Konsere katılan kursiyerlerin dinletilerini büyük bir heyecanla takip eden kursiyer velileri ise konser boyunca duygusal anlar yaşadı. Yaz dönemi yeni kurs kayıtlarının başladığının duyurulduğu konser sonunda bağlama hocası Mustafa Kaplan, “miniklerimizin ve gençlerimizin kendilerine olan özgüvenlerini kazanmaları için sanata yönelmeleri ve bir enstrüman kullanıyor olabilmeleri çok önemli. Çocuklarımızın boş zamanlarını değerlendirmelerinde kendilerini sosyal ve kültürel olarak geliştirmeleri için kurslarımızla onların yaşamlarına da ortak olmaya çalışıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2013, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER