Kumbarasındaki parayla “Biz bize yeteriz Türkiyem” dedi

Yatağan ilçesinde yaşayan 13 yaşındaki Ömer Sarıkaya, uzun zamandır kumbarasında biriktirdiği parayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı “Biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyasına bağışladı.

Kumbarasındaki parayla “Biz bize yeteriz Türkiyem” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüsün ülkeye etkileri kapsamında başlattığı “Biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyasına Türkiye’nin dört bir yanından destek yağıyor. Banka hesap numaralarına yapılan bağışların yanı sıra cep telefonlarıyla atılan mesajlarla kampanyaya destek verilebiliyor.

Yatağan ilçesinde yaşayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu öğrencisi Ömer Sarıkaya da, kampanyadan haberdar olduktan sonra kampanyaya katılmak istediğini ailesine bildirdi. 20 yaşından küçüklerin sokağa çıkmasının kısıtlandırılması nedeniyle oğullarının kampanyaya destek vereceğini Yatağan Kaymakamlığı ve Yatağan Belediyesi’ne bildirmesi üzerine, Sarıkaya’nın sürpriz ziyaretçileri oldu.

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Sarıkaya’yı evinde ziyaret ederek kumbarasında biriktirdiği parayı teslim alarak bankaya götürdüler ve aldıkları makbuzu Sarıkaya’ya teslim ettiler.

Çiçek ve Toksöz, çocukların ve gençlerin harçlıklarından artırdıkları paralarla kampanyaya destek vermelerinin kendilerini gururlandığı gibi aynı zamanda duygulandırdığını belirterek, Ömer Sarıkaya’ya ve böyle bir evlat yetiştirdikleri için ebeveynlerini tebrik ettiler.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68