Kur’an Kurslarında Turnuva Coşkusu

Yatağan İlçe Müftülüğü tarafından açılan Yaz Kur’an Kursları’nda eğitim gören öğrencilerin katılımıyla düzenlenen voleybol ve futbol turnuvaları birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne oldu.

Kur’an Kurslarında Turnuva Coşkusu
 Yatağan merkez ve bağlı belde ile köylerde eğitim gören Yaz Kur’an Kursu öğrencileri arasında 12 Ağustos - 19 Ağustos 2013 tarihleri arasında düzenlenen futbol ve voleybol turnuvaları sona erdi.

Birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne olan turnuvaların futbol müsabakalarına erkek öğrencilerden oluşan 12 futbol takımı katılırken, voleybol turnuvalarına kız öğrencilerden oluşan 8 takım katıldı.

Din görevlileri Muhammed Ali Köroğlu ve İsa Yıldırım koordinatörlüğünde düzenlenen turnuvalara öğrenci velileri ve vatandaşlar da yoğun ilgi gösterirlerken, Futbol Turnuvası’nda birinci Bozüyük Sami Bey Camii, ikinci Merkez Yeni Mahalle Camii ve  üçüncü ise  Merkez Aşağı Camii oldu.

Kız öğrenciler arasında düzenlenen Voleybol Turnuvası’nda ise birinci olan Yeni Mahalle Kız Kuran Kursu’nu, ikinci olarak Madenler Köyü Camii ve üçüncü olarak Bozüyük Sami Bey Camii takip etti.

Düzenlenen turnuvalar hakkında bilgi aldığımız Yatağan Müftüsü Şahabettin Yılmaz amaçlarının öğrencilere sporu sevdirmek olduğuna vurgu yaparak; “Bilindiği üzere Yatağan merkez ve bağlı birimlerde düzenlediğimiz Yaz Kur’an Kurslarımız yoğun ilgi gördü.

Öğrencilere sporu sevdirmek, boş vakitlerini spor yaparak geçirmelerini sağlamak, onların fiziksel ve sosyal aktivitelere katılımlarını sağlayarak gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Yaz kurslarını daha verimli hale getirilmeye çalıştık.

Bu amaçla düzenlenen turnuvalar birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne oldu. YEAŞ sosyal ve sportif tesislerinde ve Merkez TEK İlkokulu Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen spor etkinliklerine  katılım ve destek sağlayan  görevlilerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve  vatandaşlarımıza  teşekkür ediyoruz. Bu tür sportif ve sosyal faaliyetlerle yaz kurslarımızı daha canlı ve heyecanlı hale getirebilmek önemli. Kazananların kupaları kapanış programında takdim edilecek” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2013, 19:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68