22 Nisan 2018 Pazar

7 suçtan aranan zanlı, sahte para operasyonunda yakalandı

Kurban Derilerini Sadece “Türk Hava Kurumu" Toplayacak!

Kurban Bayramı'nda, kurban derilerini sadece Türk Hava Kurumu toplayacak. Türk Hava Kurumu Muğla Şube Başkanı Ünal Türkeş, kurban derilerinin toplanması hakkında vatandaşları uyardı.

10 Ekim 2012 Çarşamba 09:30
Bu haber 851 kez okundu
Kurban Derilerini Sadece “Türk Hava Kurumu

 25 Ekim Perşembe günü başlayıp, 28 Ekim Pazar günü sona erecek olan Kurban Bay-ramı süresince, Kurban Bayramı'nda kurban derile-rini Türk Hava Kurumu toplayacak. Türk Hava Kuru-mu Muğla Şube Başkanı Ünal Türkeş, kurban derilerinin toplanması hakkında vatandaşları uyardı.

Muğla Türk Hava Kurumu Başkanı Ünal Türkeş; “Büyük Atatürk tarafından, 19 Şubat 1925 yılında kurulan Türk Hava Kurumu, kendisine yakışır bir şekilde, yıllardır özveri ile çalışmaktadır. Büyük Atatürk, yıllar önce 'istikbal göklerdedir” diyerek, hava savunmasının öneminin altını çizmiştir. Bugüne kadar topladığı yardımlarla, Türk Hava Kuvvetleri'ne yüzlerce uçak alınmasını sağlayan Türk Hava Kuru-mu, ülkenin en büyük sivil toplum kuruluşu olmanın niteliğini lâyıkıyla yerine getirmektedir” dedi.

Yatağan Belediye Başkanı ve Türk Hava Kurumu Yatağan Şube Başkanı H. Haşmet Işık da yaptığı açıklamada; “Kurban derileri daha önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl da Türk Hava Kurumu tarafından toplanacak olması ile ilgili genelge, ilgili resmi kurumlara ulaşmış bulunmaktadır. Birçok resmi kurumun araç ve personel desteği ile bu yıl da kurban derileri Türk Hava Kurumu tarafından toplanacaktır. Türk Hava Kurumu görevlileri dışında, kişi ve kuruluşların kurban derisi toplaması yasaktır!.. Türk Hava Kurumu haricinde, makbuzsuz deri toplayanların Polis - 155 veya Jandarma - 156'ya bildirilmeleri bir vatandaşlık görevidir. Türk Hava Kurumu tarafından toplanan derilerden elde edilen gelirin %50'si Sosyal Yardımlaşma Kurumu'na, % 40'ı Türk Hava Kurumu'na, geri kalan %10'u Çocuk Esirgeme Kurumu, Diyanet Vakfı ve Kızılay'a verilmektedir.  Kurban derileri ile ilgili makbuzları da muhtarlarımıza verdik” dedi…

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV