banner80

Kursiyerler Yemekte Bir Araya Geldi

Yatağan Halk Eğitim Merkezi Nakış Bölümü’nün bayan kursiyerleri, akşam yemeğiyle bir araya geldiler.

Kursiyerler Yemekte Bir Araya Geldi
 İlkini geçen yıl gerçekleştiren Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Nakış Bölümü kursiyerleri, GELİ Sosyal Tesisleri’nde buluştular. Her yaş grubundan kursiyerler, bu yıl ailelerini ve komşularını da bu yemeğe davet ettiler.

Sıcak sohbetlerle geçen yemekte Nakış Bölümü Usta Öğreticisi Adile Aldağ duygularını şu şekilde dile getirdi; “Değerli kursiyerler, sizlerle birlikte çalışmaktan büyük zevk alıyorum. Hem birlikte bir şeyler üretiyor hem de dostluk dolu günler geçiriyoruz. Yılsonunda elemeklerimizi sergileyeceğiz, şimdiden hepinizin ellerine sağlık. Bu akşam da sınıftaki birlikteliği akşam yemeği ile paylaşıyoruz. Yemekte birliktelik fikrini öneren bunu geleneksel hale getirip bu organizasyonu yapan bir zamanlar öğrencisi olduğum Suna Arslan öğretmenime ve katılan herkese teşekkür ederim “dedi.

Emekli Öğretmen Suna Arslan da; “Kıymetli arkadaşlarım, her zaman söylediğim gibi üretmek ya da sanat öğrenmek için bir araya gelen bizler bir taraftan zamanımızı değerlendiriyor, diğer taraftan yaşantımıza yeni renkler katıyoruz. Arkadaş hanemize her yıl yenileri ekleniyor. Bireysel yaşamak yerine çoğulcu yaşamak ve dolu dolu yaşamak, bir şeyleri paylaşarak yaşamak insanı hayata bağlayan önemli bir unsurdur. Adile Öğretmen ya da ben olmasam da geleneksel hale gelen bu birlikteliği yaşamak, yaşatmak için toplanın.

Burada bulunan herkesle ve hatta katılmak isteyen herkesle geçen yılki gibi doğa-tarih-kültür gezisi yapacağız. Lagina, Stratonikeia, Ressam Osman Hamdi Bey Evi, Belen Kahvesi ve Değirmen’e gideceğiz. Bize manevi destek olan Müdürümüze, Müdür yardımcılarına, diğer kurs öğretmenlerine, sekreteryaya, Ramazanımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Gece, gençlerin gitar ve bağlamaları ile renklenirken hanımlar da koro halinde müziklere eşlik ettiler. Gençler Suna Arslan’a yapılacak yemeklere ve gezilere katılmak istediklerini söylediler, katılımcılar açık havada bir bahar akşamı yemeğinde daha büyük katılım için sözleştiler.

Gecenin bitiminde Suna Arslan yaptığı konuşmada; “Bizlere bu sunumu hazırlayan Erol Kılıç ve GELİ personeline sonsuz teşekkürler. Yatağan’a sunulan bu hizmetin maddi ve manevi boyutunu asla göz ardı etmeyelim. Bizler de GELİ çalışanlarına, ilçemize ve ülkemize şöyle teşekkür edelim: Özelleştirmeye Hayır” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2014, 18:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68