Kursiyerlerin Eserleri Göz Doldurdu

Yatağan Halk Eğitim Merkezi’nin YEAŞ Sosyal Tesisleri’nde açtığı Ebru, Çeyiz Ürünleri ve Dekoratif Ahşap Boyama kurslarının sergisi Salı günü yapıldı. Kursiyerler tarafından hazırlanan eserler büyük beğeni toplarken, Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Çırpan, Ebru kursunun bu yıl ilk defa gerçekleştirildiğini belirterek, kurslara gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Kursiyerlerin Eserleri Göz Doldurdu
 Düzenlediği kurslarla her kesimden insana hitap eden Yatağan Halk Eğitim Merkezi, YEAŞ Sosyal Tesisleri’nden açılan Ebru, Çeyiz Ürünleri ve Dekoratif Ahşap Boyama kurslarında üretilen ürünleri Salı günü saat 17:00’de düzenlenen  sergiyle tanıttı. 
YEAŞ Sosyal Siteleri’nde düzenlenen sergiye Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven eşi Ceylan Tanrıseven ile birlikte katılırken, Yatağan Termik Santrali İşletme Müdürü Ali Değirmencioğlu, Yatağan Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal, Yatağan Müftüsü Şahabettin Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaşta sergideki yerini aldı. 
Serginin açılış konuşmasını kursiyerler adına yapan Cemile Yılmaz, kursların açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederken, Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Çırpan; “YEAŞ Sosyal Tesisleri’nde düzenlediğimiz Ebru, Çeyiz Ürünleri ve Dekoratif Ahşap Boyama kurslarını başarıyla tamamladık. Kurslara katılan arkadaşlarımızın el emeği göz nuru olan birbirinden güzel eserleriyle sergimizi bugün düzenliyoruz. 
YEAŞ’ta düzenlenen serginin ardından ikinci sergimizi ise merkezde düzenleyeceğiz. Başta sayın Kaymakamımız Dr. Hasan Tanrıseven olmak üzere, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Baykal’a ve kurs binasını temin eden YEAŞ yönetimine teşekkür ediyoruz” dedi. 
Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ise Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlediği kurslarla göz doldurduğunu belirterek; “Her yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden güzel eserler ortaya çıkarılmış. Yatağan Halk Eğitim Merkezi’nin çalışmaları çok sayıda kişiye yeni kapılar açıyor. Bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de gayretli çalışmaları var. Yatağan Halk Eğitim Merkezi ve Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yanı sıra yer temininde bulunan YEAŞ yönetimine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. 
Yapılan konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesini eşi Ceylan Tanrıseven ile birlikte kesen Kaymakam Tanrıseven, özellikle ilk defa düzenlenen Ebru Kursu’nda hayat bulan resimleri dikkatle inceledi. 
Ayrıca sergiye, halk da yoğun ilgi gösterirken, ikinci serginin Halk Eğitim Merkezi’nde açılan diğer kurslar için düzenleneceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2013, 19:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER