Kurtarma Operasyonlu Tatbikat

Yatağan Devlet Hastanesi’nin Perşembe günü Yatağan Belediyesi İtfaiye birimiyle ortaklaşa düzenlediği yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı. Yangında mahsur kalan bir yangınzedenin kurtarılma anının da canlandırıldığı tatbikata hastane personeli yoğun ilgi gösterdi.

Kurtarma Operasyonlu Tatbikat
  

Yatağan Devlet Hastanesi personeli için Yatağan Belediyesi İtfaiye birimiyle ortaklaşa düzenlenen yangın tatbikatı Perşembe günü yapıldı.

Yatağan Devlet Hastanesi personelinin katılımıyla gerçekleştirilen tatbikat gerçeğini aratmazken, tatbikat sırasında binada mahsur kalan bir yangınzedenin kurtarılma anının da canlandırılması dikkat çekti.

Hastane bahçesinde yapılan tatbikat sırasında yangına müdahale teknikleri hakkında da bilgi verilerek; Yangın söndürme cihazı nasıl kullanılır?, Elektrik kaynaklı yangınlar nasıl söndürülür?, Yangın nedeniyle odadan çıkamıyorsak ne yapmalıyız?, Evde yangın olması durumunda nasıl hareket edilmeli?, İşyerinde yangın durumunda ne yapılmalı?, Gaz kaynaklı yangınlar nasıl söndürülür?, Yangın merdiveni kullanırken hangi kurallara uyulmalı? gibi konulara değinildi ve yangına müdahale şekilleri uygulamalı olarak gösterildi.

Tatbikat sonrası yapılan açıklamalarda; “Özellikle hastane personelimizin olası bir yangın sırasında bilinçli müdahalede bulunabilmesi için tatbikatların önemli olduğunu düşünüyoruz. Tatbikat sırasında yangına müdahale şekilleri ve yangın türleri hakkında bilgi verildiği gibi yangın söndürme tüplerinin kullanımı da uygulamalı olarak gösterildi” denildi. 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2013, 10:48
YORUM EKLE