Kurucuova’da Keşkek Festivali

Kurucuova’da geleneksel hale getirilen keşkek festivalinin bu yıl üçüncüsü yapıldı. Festivalde yapılacak etkinlikler organizatörün yaşadığı talihsizlik nedeniyle bir gün önce iptal edildi. Festival, birçok etkinlik iptal olunca geçtiğimiz yıllara göre daha sönük geçti.

Kurucuova’da Keşkek Festivali
  

 

Kurucuova Köyü’nde bu yıl üçüncüsü düzenlenen keşkek festivaline geçtiğimiz yıllara göre daha az katılım olduğu görüldü. Organizasyonda yaşanan sıkıntı nedeniyle etkinlikler iptal edilirken, Çayboyu İlkokulu ve Ortaokulu’nda okuyan öğrenciler hazırladıkları skeçlerini sergilediler. Oyunlarda da müzik sıkıntısı yaşanması sonrasında halk oyunları da tamamlanamadan bitmek zorunda kaldı.

Keşkek festivaline Kavaklıdere Belediye Başkanı Nuray Bozyer, İlçe Emniyet Amiri Niyazi Demirkaya, Çayboyu Belediye Başkanı Mehmet Demir, Çamlıbel Belediye Başkanı Kamil Öztürk, Menteşe Belediye Başkanı Mesut Karataş, İl Genel Meclis Üyesi Saffet Karabıyık, AKP İlçe Başkanı İsa Gün ve Yönetim Kurulu üyeleri, CHP İlçe Başkanı Mehmet Gülhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Mhp İlçe Başkanı Ümit Alper ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Orman İşletme Müdürlüğünden Müdür Muavini Turan Kır, Menteşe İşletme Şefi Mehmet Akbıyıkoğlu, daire amirleri, köy muhtarları, çevre köy ve beldelerden vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşması köy muhtarı Metin Pehlivan tarafından yapıldı. Pehlivan “Bu sene üçüncüsünü düzenlediğimiz şenliğimizde elbet hatalarımız olabilir. O yüzden sizlerden özür dileriz. Umarım iyi vakit geçirirsiniz, katılan ve desteği olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Ardından belediye başkanları kürsüye çıkarken, son olarak da mikrofonu alan İl Genel Meclis Üyesi Saffet Karabıyık oldu.

Bir çok aksaklığın yaşandığı keşkek festivalinde keşkeğin nasıl yapıldığı katılanlara gösterilerek tarif edildi. Yaklaşık bir iki saat süren programda yerel sanatçı Mehmet Topçuoğlu’nun söylediği türkülerle katılanlar doyasıya eğlendi – Uğur KOCABAŞ

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2013, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER