Kutlamalar Şehit Annelerine Armağan Edildi

Yatağan Belediyesi tarafından Pazar günü gerçekleştirilen Canım Annem Aşure Şenliği bu yıl şehit ailelerine armağan edildi. Yatağan ve çevresinde ikamet eden 12 şehit ailesinin onur konuğu olarak davet edildiği etkinliğe yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Kutlamalar Şehit Annelerine Armağan Edildi
  

Yatağan Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Canım Annem Aşure Şenliği binlerce kişiye ev sahipliği yaptı.

Hatay Reyhanlı’da meydana gelen bombalı saldırı nedeniyle eğlence bölümü iptal edilen etkinlik şehit ailelerine armağan edilirken, Çamlık Mesire alanı yaklaşık 2 bin kişiye ev sahipliği yaptı.

10 kazan aşurenin ikram edildiği etkinlikte 3 bin karanfil dağıtıldığını belirten Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık; “Öncelikle Hatay’da meydana gelen saldırıyı lanetliyoruz. Çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiği olay nedeniyle acımız büyük. Bu nedenle Canım Annem Aşure Şenliği’nin müzikli bölümünü iptal ettik. Ayrıca bu yılki etkinlikleri Yatağan ve çevresinde ikamet eden şehit ailelerine armağan ettik. Bu nedenle şehit ailelerimiz bugün bizim davetlimiz olarak aramıza katıldılar. Bunun yanı sıra etkiliğimize yoğun katılım oldu. Bugün aramıza katılan herkese teşekkür ediyorum ve bütün annelerin anneler gününü kutluyorum” şeklinde konuşurken, etkinlikler kapsamında şehit annelerine çeşitli hediyeler takdim edildi.  

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2013, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER