banner80

Kutlu Doğum Etkinlikleri Sürüyor

Yatağan Müftlüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri, kadınlara yönelik sohbetle sürdü.

Kutlu Doğum Etkinlikleri Sürüyor
 Kutlu Doğum haftası etkinlikleri ilçemizde coşkuyla kutlanmaya devam ediyor. Hicret Camii Kur'an Kursu öğreticisi Ümmügülsüm Kavgacı ve öğrencilerinin hazırladığı kutlu doğum programı Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda Salı günü saat 20.00’da gerçekleştirildi.

Programda, şiirler, ilahiler ve piyesler eşliğinde âlemlerin sultanı anlatıldı. Programa konuşmacı olarak katılan Muğla Merkez Kur'an Kursu Öğreticisi Sevdegül Çekiç 'Din, Peygamber ve Samimiyet' konulu sohbetiyle herkesi duygulandırdı.

Kur'an Kursu Öğreticisi Ümmügülsüm Kavgacı; ''Bizler O’nu anlamaya, anladığımızı da uygulamaya çalışarak O’na layık bir ümmet olma çabasındayız. İşte bu düşüncelerle bu yıl da kutladığımız, Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV)’in kutlu doğumunun, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, insanlarımızın samimi kardeşliğine, bütün insanlığın hidayetine, Müslümanların da peygamber ahlâkına ve yaşantısına yönelmesine vesile olmasını, Peygamberce bir düşünüşün, Muhammedi bir misyonun tüm gönüllere dolmasını Cenab-ı Hak’tan diliyorum. Hepimizin Kutlu Doğum Haftası güzellikler getirsin'' dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2014, 20:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68