Kutlu Doğum Haftası Kavaklıdere’de kutlandı

Kavaklıdere ilçesinde, Kutlu Doğum Haftası, 18 Nisan 2016 Pazartesi akşamı Belediye Düğün Salonunda Kutlu Doğum Platformu tarafından hazırlanan programla kutlandı.

Kutlu Doğum Haftası Kavaklıdere’de kutlandı
 Çok sayıda vatandaşın katıldığı programdan önce vatandaşlara gül, kitap ve dua kartelası dağıtıldı. Lokma ikram edildi.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Nebiler Mahallesi Kuyualan Camii imam-Hatibi Mehmet Kılıç’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim ve mealinin ardından, Kutlu Doğum sinevizyonu izletildi. Din görevlileri tarafından ilahiler seslendirildi.

Etkinliğin açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Kadir Küçük yaptı. Küçük, konuşmasında, Kutlu Doğum programlarına Kavaklıdere halkının daima ayrı bir önem verdiğini söyledi.

Konuşmacı olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu eski üyesi ve Başkanlık Vaizi Seyit Ali Topal, “Tevhit ve Vahdet, Gelin Birlik olalım” konulu  Kutlu doğum konferansı verdi.

Konferans sonrası konuşmacıya Belediye Başkanı Mehmet Demir tarafından hediye verildi.

Program  İmam-hatip öğrencilerince Hz. Muhammed’in Veda Hutbesini seslendirdiği oratoryom, ticaret ahlakı ve gıybet konulu piyes sergilendi. İmam-hatip öğrencileri tarafından ilahiler seslendirildi. Program sonunda şiir yarışması ve bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere Kaymakam adına programa katılan Kaymakamlık Yazı İşleri Müdür Vekili Birol Delioğlu, Belediye Başkanı Mehmet Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz ve Yatağan İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz tarafından ödülleri verildi.

Ayrıca Kavaklıdere Kur’an Kurslarına kayıt yaptıran en genç kursiyer 2000 doğumlu Ümmügülsün Kunduz ile en yaşlı kursiyer 1939 doğumlu Hanife Bacak’a İlçe Müftüsü Kadir Küçük tarafından hediye verilerek program sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95