18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

Kuvâ-yi Milliye Parkı’nda çelenk töreni düzenlendi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103’üncü yıl dönümü nedeniyle Yatağan ilçesindeki Kuvâ-yi Milliye Parkı’nda çelenk töreni düzenlendi.

20 Mart 2018 Salı 08:54
Bu haber 324 kez okundu
Kuvâ-yi Milliye Parkı’nda çelenk töreni düzenlendi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103’üncü yıl dönümü nedeniyle Yatağan ilçesindeki törenler, pazar günü düzenlenen çelenk töreniyle başladı.

Kuvâ-yi Milliye Parkı’nda düzenlenen törende, Yatağan Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı’nın çelenkleri, anıta konuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla süren törende konuşan Cumhuriyet Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Yudum Özdemir, Çanakkale Deniz Zaferi’nin sadece kazanılmış bir savaş olarak görülmemesi gerektiğine vurgu yaptı.

Çanakkale Savaşlarının maneviyatın maddiyatı yendiği yer olma özelliğiyle dünya üzerinde büyük etkilere neden olduğunu ileri süren Özdemir, “Tarihimizdeki her savaşın, her muharebenin ayrı bir önemi ve bizim için manevi bir değeri vardır. Fakat hepimiz tarafından görülebileceği üzere Çanakkale Savaşları, başlangıcı ve sonuçları ile dünyada mevcut başka milletler tarafından bile unutulmayan muharebe özelliği göstermiştir” dedi.

Buradaki törene, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Garnizon Komutan Vekili Hava Tabip Binbaşı Serkan Sorkaç, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV