Kuzu; “Birlikte tedavi edeceğiz”

Maden-İş Yatağan ve Havalisi Şube Başkanı Süleyman Girgin ile Yatağan Esnaf Odası Başkanı arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Girgin, “Ahi komşusunun malına göz dikmez” diyerek Kuzu’nun Kent Konseyi’nde yaptığı konuşmasına göndermede bulunurken Başkan Kuzu, “sözlerimiz yanlış anlaşıldı sanırım, ortada bir hasta var ise bunu hep birlikte ayağa kaldırmalıyız” derken, Girgin masa üstünde duran Çalık Enerji logolu küp bloku göstererek, “Çalık bizden önce ziyaret etmiş sanırım” diyerek Başkan Kuzu’ya takıldı.

Kuzu; “Birlikte tedavi edeceğiz”
 Ahilik Haftası etkinlikleri nedeniyle dün Yatağan Esnaf Odası Başkanı Mustafa Kuzu’yu makamında ziyaret eden Maden-İş Şube Başkanı Süleyman Girgin ve Tes-iş sendikası yöneticileri esnafların Ahilik Haftası kutladılar.

“Ahi komşusunun malına göz dikmez”

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Kent Konseyi toplantısında Esnaf Odası Başkanı Mustafa Kuzu’nun “santral ve kömür ocaklarının özelleştirme kapsamına alınması durumunda sosyal tesisleri ilçeye kazandıralım” açıklamasına göndermede bulunarak konuşmasına başlayan Maden iş başkanı Girgin, “öncelikle hepimiz için doğrudan veya dolaylı olarak ekmeğimizi kazandığımız işyerlerimizin özelleştirilmesine karşı yaptığımız eylemlere destek veren esnaf arkadaşlarımıza sizlerin huzurunda teşekkür ediyoruz. Ahilik birlik ve dayanışmanın önde olduğu eli ve kapısı açık, ancak eline, gözüne ve diline sahip çıkan insanların temsil edildiği kültürel bir olgumuzdur. Ahiler komşusunun malına göz dikmez. Bir esnaf kötü durumda ve batmak üzere ise diğerleri ona sahip çıkar elinden tutup kaldırır, tam aksine bir tekme de ben atayım demezler. Yani bir kişi ölümcül hasta ise ondan ümidi kesip mallarını paylaşmayı beklemek doğru değildir” diye konuştu.

“Esnaf işçilerimizin yanında”

Yatağan esnafı adına sendikalara ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek duyduğu memnuniyeti dile getiren Esnaf Odası Başkanı Mustafa Kuzu, “bizler Yatağan esnafları olarak özel sektör olmamıza karşın, hiçbir zaman özelleştirmeyi desteklemedik, her zaman özelleştirmeye karşı durduk. Geçtiğmiç-z günlerde Kent Konseyinde söz alarak yaptığım bir konuşmada, Yem Sanayi ve Süt Sanayi tesislerinin özelleştirilmesinden yola çıkarak bu kurumların tesislerinin atıl vaziyette kaldığını belirttim. Eğer santraller ve kömür işletmeleri özelleştirilecek ve bunun geri dönüşü olmayacaksa bu kurumların sosyal tesislerinin o şirketlere verilmemesi, Yatağana bırakılması yönünde konuştum. Buradaki sözlerim sanırım yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdi. Biz gerek esnaf odası olarak, gerekse Yatağan esnafları olarak özelleştirmeye karşıyız ve bu mücadelede sonuna kadar sizlerin yanınızdayız. Eğer bu bir hastalık ise ölümü beklemek yerine el ele verip tedavi etmek için çalışmalıyız. Mücadelenizi destekliyoruz ve sizlerin yanınızdayız” diye konuştu.

Öte yandan Başkan Kuzu Çalık Enerji’ye ait küp blok’un yılbaşı promosyonu olarak her kuruma gönderildiği gibi kendilerine de gönderildiğini ve uzun süredir masasında bulunduğunu açıkladı. 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2013, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER