Lagina kimlere emanet!....

Lagina kimlere emanet!....

Lagina kimlere emanet!....

Kazı çalışmalarının durdurulduğu Lagina Antik Kenti sahası evlerinize şenlik durumda.

Burada müze tarafından görevlendirilen 2 güvenlikçi arkadaşımız var ve onlar görevlerini layıkıyla yapıyorlar. Antik kenti gezip görmeye gelenlere yardımcı oluyor bilgilendiriyorlar.

Bunu en başta belirtiyorum çünkü genelde var olan, “altta kalanın canı çıksın” diyemesin üstteki arkadaşlarımız, keşke onlarda kendi sorumluluklarını bu arkadaşlarımız kadar bilebilseler, ama nerdeee.

Her neyse geçende bi tura çıktık ve yolumuz Lagina'ya düştü. Birde ne görelim bu güne kadar orada Kazı Başkanımız Ahmet Tırpan hocadan mitolojik efsane olarak dinlediklerimiz gerçek olmuş karşımızda duruyor. Evet evet Marsyas efsanesinde adı geçen Midas'ın eşek kulaklı hali karşımızda duruyor. Olayın şokunu daha atlatamadan şaşkın şaşkın etrafımıza bakarken birde ne görelim bu kez de mandafon cinsi bir inek antik kentin göbeğinde otlayıp, geviş getirerek bizlere trenmişiz gibi bakıyor.

Sonra kendime geleyim diye biraz oturup soluklanınca tüm olup bitenleri anladım. Bu mübarek günlerde Åžeytana ve farklı dinlere inanan pagan gruplarının tapındığı ve yeryüzünde dolunayın en iyi seyredilip görüntülenebildiği bir yerden başka ne olmasını bekliyorduk ki. Her türlü ucube yaratık çıkabilir insanın karşısına. Böylesine mekânların kazısını durdurmak değil, kazılanın üzerine toprak yığıp kapatmak lazım. Böylesi musibet işlerden rabbim hepimizi korusun. Ne me lazım sonra ilçemize binlerce pagan turist gelip bizi dinimizden, imanımızdan eder. Olmadı şu mitolojik tanrılar hortlar bütün dengelerimizi alt üst ederler.

Bu kazıları kim engellediyse Allah onlardan razı olsun, haklılarmış. Hatta biz bu Kazı Başkanını bir daha ilçeye almamak için fotoğraflarını ilçe, hatta il girişine asalım. Hatta ve hatta fotoğraflarının üzerine de WANTED uyarısı koyalım. Öyle ya yarın öbür gün misafirlerimizi veya çocuklarımı Lagina'ya gezmeye götürür ve kaderine terk edilmiş, eşekli inekli bir antik kent göstermek zorunda kalırsak bunun hesabını nasıl veririz. Bize bu günleri gösterdiği için Ahmet Hocayı kınıyorum, aşk olsun hocam yaaaaa ödümüzü kopardın!....

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68