Lagina’da “Avrupa Spor Haftası” etkinliği yapıldı

Avrupa Spor Haftası kapsamında "Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri" etkinliği Turgut Mahallesi’ndeki Lagina Kutsal Alanı’nda düzenlenen törenle start aldı.

Lagina’da “Avrupa Spor Haftası” etkinliği yapıldı

Avrupa Spor Haftası kapsamında "Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri" etkinliği, Turgut Mahallesi’ndeki Lagina Kutsal Alanı’nda düzenlenen törenle start aldı. Düzenlenen törende çeşitli branşlarda sporcular yaptıkları gösterilerle herkes için spor ve sağlık günleri ile ilgili farkındalık oluşturdu.

Törene, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, daire amirleri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, penaltı atışları, halat çekme oyunu, Yatağanspor Tekvando Takımı’nın gösterisi, Ahi Sinan Folklor Araştırma Derneği ekiplerinin halk oyunu gösterisi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Bencik’te faaliyet gösteren okçuluk takımının gösterisi sunuldu.

Konuşmaların ardından Kaymakam Kökçü, diğer protokol üyeleriyle birlikte alanı gezerek, sporcuların yaptığı etkinlikleri izledi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68