Lise öğrencilerine “Gençlik ve güvenli gelecek” semineri

Yatağan ilçesinde, Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından, “Gençlik ve Güvenli Gelecek” semineri düzenlendi.

Lise öğrencilerine “Gençlik ve güvenli gelecek” semineri
 Yatağan Gazi Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde, örgencilere yönelik sunumlar gerçekleştirildi.

Muğla Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü’nce hazırlanan proje kapsamında, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği’nde görevli polis memurları tarafından verilen seminerde, terör örgütlerinin özellikle öğrenim çağındaki kişileri sempatizan olarak kazanmak için çeşitli yöntemler kullandığını vurgulandı.

Seminer hakkında muhabirimize bilgi veren polis memurları, gençlerin terör örgütlerinin zararlı faaliyetleri hakkında bilgilendirilerek, terör örgütlerinin ve illegal oluşumların propaganda alanlarının daraltılması, eleman kazanma faaliyetlerinin engellenmesi, terörle mücadelede halk desteğinin sağlanarak gençlerin provokasyonlara karşı duyarlı hale getirilmesi ve öğrenci-polis ilişkilerinin azami ölçüde geliştirilmesi amacıyla eğitim çalışmaları başlatıldığını kaydetti.

İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher ise, proje kapsamında Gazi Anadolu Lisesi ve METEM’de seminer verildiğini belirterek, “Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’nün ‘Gençlik ve güvenli gelecek’ projesi kapsamında ilde ve Yatağan’da görevli personellerimizce bu seminerlerimiz verilmiştir. Özellikle lise öğrencilerimizin, ülkemizdeki yasadışı faaliyet gösteren terör örgütlerinin tuzaklarına düşmemesi ve bu amaçla bilinçlendirmeleri amacıyla bu tür faaliyetlerimiz sürecektir” ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2015, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68