“Lojmanların yüksekokula devredilmesi, projeye sahip çıkan olmayınca yattı”

AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, Yatağan’da düzenlenen kahvaltılı toplantıya katıldı. Özyer, burada yaptığı konuşmada, “Geçmişte, yüksekokul için bakanımızdan TKİ lojmanlarının sözünü almıştım. Rektörümüze yüksekokulu kararını da aldırmıştım. Fakat proje sahipsiz kaldı ve özelleştirmede o binalar, firmaya gitti” dedi.

“Lojmanların yüksekokula devredilmesi, projeye sahip çıkan olmayınca yattı”
 AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, 1 Kasım’da yapılacak olan Genel Seçimler öncesinde seçim çalışmaları kapsamında Yatağan’da çalışma yürüttü. Özyer, partili Yasin Dönmez’in evinin bahçesinde düzenlenen kahvaltıda, partililerle bir araya geldi.

AK Parti’nin 1 Kasım’daki seçimlerde tekrardan birinci sıradan milletvekili adayı gösterdiği Özyer, burada yaptığı konuşmada, gündemi ve Yatağan’daki projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

1 Kasım Genel Seçimlerinin huzur içinde geçmesini dileyen Özyer, Ankara’daki terör saldırısında yaşamını yitirenlere rahmet dileyerek, terörün her türlüsünü lanetlediklerini söyledi.

Özyer, Türkiye’nin istikrara ve birlik-beraberliğe ihtiyaç duyduğunun altını çizerek, “Çevremiz ateş çemberi. Türkiye, bölge olarak sıkıntılı günlerden geçiyor. Burada bize millet olarak düşen, huzurumuzu sağlamak için birlik ve beraberliğimizi bozmamamız, bu konuyu partiler üstü düşünüp değerlendirmemiz lazım. Türkiye ne zaman kalkınsa ve güçlense, dış güçler devreye giriyor. Ama Türkiye’nin bu sıkıntılardan kurtulacağına inanıyorum.”

Suriyeli ve Iraklıların yaşadıklarını gördüklerinde, “Allah, devletimize ve milletimize zeval vermesin” sözünün ne kadar anlamlı olduğunu anladıklarını ifade eden Özyer, “Suriye ve Irak’taki insanların neler yaşadığını, başka ülkelere kaçmak için uğraştıklarını görüyoruz. Yine Türkiye gibi bir ülke var ki, mazlumları ülkeye kabul ediyor. Allah korusun yarın bizim başımıza böyle bir şey gelse, bizi alacak bir ülke bile yok. Onun için biz Türkiye, devlet ve millet olarak güçlü olmak zorundayız” şeklinde konuştu.

Hükümetin Yatağan ile ilgili projelerinden bahseden Özyer, şunları söyledi:

“Şuan için Yatağan’da 200 yataklı bir pansiyon yapılacak. Onun yeriyle ilgili bir sorun var. Ya yer büyütülecek ya da 100 yatağa düşürülecek. Yatağan Sağlık Meslek Lisesi için valiliğe yetki verildi ve ihalesi yapılacak. Yatağan’da yapılması planlanan organize sanayi bölgesi vardı ve maalesef hayata geçirilmedi. Onu takip edeceğiz. Bunların dışında bizlere talep geldiği sürece, biz talepleri takip ediyoruz. Yatağan Belediyesi’nden bir talep oldu ve biz de Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan önemli bir kaynak aktardık. Hastane konusuyla ilgili olarak ise, hastane için biraz daha zamanımız var. Öncelikle projelerin sahiplenilmesi lazım. Geçmişte, yüksekokul için bakanımızdan TKİ lojmanlarının sözünü almıştım. Rektörümüze yüksekokulu kararını da aldırmıştım. Fakat proje sahipsiz kaldı ve özelleştirmede o binalar, firmaya gitti. Ben milletvekiliyim, Muğla’mızda 600 mahalle, 13 ilçe var. Bütün projeleri tek başıma sahiplenerek herkesin görevini üstlenemem. Açıkça söylüyorum, sahiplenin, biz de destek olalım.”

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2015, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68