MADEN-İÅž SENDİKASI'NDAN AÇIKLAMA

MADEN-İÅž SENDİKASI'NDAN AÇIKLAMA

MADEN-İÅž SENDİKASI'NDAN AÇIKLAMA

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan Åžubesi Ak Parti Yatağan İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya cevap verdi.

Türkiye Maden-İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Åžube Başkanı Süleyman Girgin tarafından bu konuda yapılan açıklama aşağıda yer almaktadır.

SAYGIDEÄžER KAMUOYUNA

89 Ağustos 2011 tarihli yerel gazetelerde AKP Yatağan İlçe Başkanı tarafından GELİ Müessese Müdürünün görevden alınma süreciyle ilgili Sendikamızı da hedef alan açıklamalar yapılmıştır.

Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz. Biz kurumun yönetim tasarrufları ile ilgili değiliz. Biz hakkımızı da haddimizi de biliriz.

Bizim itirazımız;

Herkesçe örnek bir kurum olarak gösterilen GELİ Müessesemizin Müdürlük görevini yürüten Yüksel AKIN'ın ehliyet ve liyakatı esas olarak yaptığı işçi sınavlarından beri bazı siyasetçilerce görevden alınma çabalarınadır.

Bizim itirazımız;

Yapılan sınav sonucu kazananların bütün diğer Müesseselerdeki durumun aksine işbaşı yaptırılmamış olmasınadır.

Bizim itirazımız;

6 aydan beri kurumun 47 kişilik işgücünden mahrum kalmasınadır,

Bizim itirazımız;

Sınavı kazananların mağdur olmasınadır.

Biz Maden-İş Yatağan Åžubesi olarak Yüksel AKIN'ın görevden alınması için hiçbir görüş bildirmedik.

Görüşmelere konu olan “Promosyon paraları olayıdır.” Sendikamız bu konuda dava açmıştır.Dava Mayıs 2005 tarihlidir.Bu dava dilekçesinde dahi GELİ yönetimince bu paraların meşru yöntemlerle hak sahiplerine ödendiği tarafımızdan kabul edilmiş, ancak işverenin promosyon olayını sadece kendi tasarrufuna almasına itiraz edilmiştir.

Dilekçede dahi Müesseseyi dedikodulara karşı koruyan yaklaşım ortada iken bu konunun 6 yıl sonra  polemik üslubu biçiminde gündeme gelmesi şık olmamıştır.

 Kurumumuza, Kurum çalışanlarına ve onların menfaatlerine zarar verecek, işyerlerimizin geleceğini tehdit edecek, GELİ mensuplarının çalışma barışını ve huzurunu bozacak olan politika, girişim ve yaklaşımlar nereden gelirse gelsin tarafımızdan demokratik ve meşru yoldan karşılığını bulacaktır.

Saygılarımızla. 09.08.2011

TÜRKİYE MADEN-İÅž SENDİKASI

YATAÄžAN VE HAVALİSİ ÅžUBESİ

ÅžUBE BAÅžKANI

Süleyman GİRGİN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68