Maden işçilerinin toplu iş sözleşmeleri imzalandı

Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. ile Maden -İş temsilcileri arasında devam eden toplu görüşmeler neticesinde anlaşma sağlanması üzerine, 25 Ağustos 2017 günü toplu iş sözleşmesi imzalandı. Yeni dönem toplu iş sözleşmesi 01.01.2017-31.12.2018 dönemi için geçerli olacak.

Maden işçilerinin toplu iş sözleşmeleri imzalandı
 Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. Genel Merkezinde yapılan toplu iş sözleşmesi imza töreninde, Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. işverenliği adına Ersin Yazıcı, Aykut Atlas, Arif Yılmaz Durucan, Yusuf Dinç, Serhat Başara ve Av. Nazan Çallı ile Maden - İş Genel Merkez Yöneticileri ve Yatağan ve Havalisi Şubesi Yöneticileri hazır bulundu.

Yatağan Maden – İş sendikası toplu iş sözleşmesi imza sonrası açıklamalarda bulunan Maden-İş Genel TİS ve Mevzuat Sekreteri Hasan Hüseyin Gürbüz, Bereket Enerji Grubu ile yaklaşık 3 yıldır devam eden sendika ve işveren ilişkilerinden son derece memnun olduklarını, Bereket Enerji yöneticilerinin bu zamana kadar gösterdikleri duruşlarından dolayı teşekkürlerini iletti. Gürbüz, özelleştirme sürecinden sonra kendilerinin de işveren ve sendika ilişkilerinde özel sektörün gerçeklerini göz ardı etmediklerini ve bunun en önemli nedeninin karşılıklı diyaloglardan sağlandığını aktardı. Gürbüz, yeni toplu iş sözleşmesinin herkese hayırlı olması temennisi ile konuşmasına son verdi.

Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ İcra Kurulu Üyesi          Ersin Yazıcı ise, kendilerinin de özelleştirmeden sonra sendikal konularda yürütülen olumlu işlerin yanı sıra işletmede ciddi bir iş kazası yaşanmamasının, yönetsel konuların hızlıca çözüm bulmasının bir ekip işi olduğunu belirtti. Yeni toplu iş sözleşmesinin motivasyonuyla daha verimli ve üretken olacağına ilişkin hiç şüphelerinin  olmadığını ifade eden Yazıcı, imzalanan toplu iş sözleşmesinin işletmeye ve işçilere hayırlı olmasını dileyerek resmi imza töreninin ileriki günlerde Ankara’da yapılacağını açıkladı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2017, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68