21 Haziran 2018 Perşembe

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Maden-İş’de genel kurul heyecanı

Maden-İş Sendikası Yatağan Şubesi 11. Olağan Genel Kurulu, 4 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek. Maden-İş Şube Başkanı Osman İlhan, tüm emek dostlarını genel kurula davet etti.

23 Şubat 2018 Cuma 09:01
Bu haber 762 kez okundu
Maden-İş’de genel kurul heyecanı

Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Osman İlhan, 11. Olağan Genel Kurullarının 4 Mart Pazar günü saat 10.00’da Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Enerji Direktörlüğü Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirileceğini bildirdi.

İlhan, yaptığı yazılı basın açıklamasında, genel kurulu oluşturacak delegelerin 81’inin Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü, 15’inin Yeniköy Kemerköy Linyit Direktörlüğü ve 4’ünün TKİ Didim ile Türk Maadin işyerlerinde çalıştıklarını belirtti.

Şubelerine bağlı işyerlerindeki 100 delegenin belirlenmesi için yapılan seçimlerin tüzüğe ve demokratik usullere uygun olarak dostluk ve kardeşlik havasında geçtiğini kaydeden İlhan, “Türkiye  Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesi olarak bizler bu yeni dönemde de geleceğimize, işimize, ekmeğimize sahip çıkacak, dayanışma ve yardımlaşmayı yaratacak daha da güçlü bir sendikal örgütlülük var etmek için  ülkemizde ve yöremizde   Maden- İş kolunda çalışan tüm işçi kardeşlerimizi sendikalı olmaya davet ediyoruz.  4 Mart 2018 Pazar Günü yapılacak olan Olağan Genel Kurulumuzun sendikamıza, maden işçilerine, bölgemize ve Türkiye işçi sınıfına kazanımlar getirmesini temenni ediyor, tüm emek dostlarının kongremize katılımlarını bekliyoruz” dedi.

İlhan, yaptığı açıklamada, şunları ifade etti:

“Bizleri bu günlere getiren maden işçisi ve emek dostu arkadaşlarımızdan aldığımız güçle elimizden geldiği kadar onların haklarını çıkarlarını savunmaya çalıştık. İnşallah arkadaşlarımızın bize olan güveniyle de savunmaya devam edeceğiz. Olağan Genel Kurulumuzun maden işçisine ve sendikamıza yakışır bir şekilde, kardeşlik duygusu içinde geçmesi bizim en büyük arzumuzdur. Bizim ahlakımızda görev yapan arkadaşların arkasından konuşmak yoktur. Şimdiye kadar görev yapan tüm arkadaşlarımıza sahip çıktık, eksiğimiz vardır ama hilemiz yoktur. Ancak işçinin içine sinmeyen hiçbir şeyi de yapmadık. İşletmenin kuruluşundan itibaren mücadele geleneğinden gelen ve en kritik dönemlerde işçi lehine kriz yönete yönete gelen bir yönetim kuruluyuz. Yer altı ve yer üstü dahil çalışma hayatı, mevzuat, Sendikalı Toplu Sözleşme görüşmelerinde işçiyi uçuruma atacak hiçbir adım atmadık. Taşeron olarak çalışan arkadaşlarımızın işçi alımlarında öncelikli değerlendirilmesini ve Kamu dönemine ait tazminatların ödenmesi hususunu ilk teklif eden ve kabul ettiren Maden-İş ve Tes İş’tir. Meselelere, siyasi düşünerek değil ekmeğimizi düşünerek yaklaştık.”

Berna KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV