Madenci milletvekilinden, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü kutlaması

Maden işçisi CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle, daha önce şube başkanlığını yaptığı Maden-İş Sendikası Yatağan Şubesi’ni ziyaret etti.

Madenci milletvekilinden, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü kutlaması

Maden-İş Sendikası Yatağan Şubesi’nin eski şube başkanı ve maden işçisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, 4 Aralık Madenciler Günü nedeniyle, beraberinde partisinin Yatağan Başkanı Mehmet Kemiksiz, belediye meclisi üyeleri ve partililerle Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Osman İlhan’ı makamında ziyaret etti.

Pandemi tedbirlerine uygun şekilde gerçekleştirilen ziyarette konuşan Girgin, “Bir maden işçisi olarak uzun yıllar bünyesinde görev almaktan onur duyduğum Maden-İş Sendikası’nın çatısı altında sizlerle buluşmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Maden işçisi emekçi arkadaşlarımın gününü kutluyorum. Milletvekili olduğum günden bu yana madencilerin sorunlarını sık sık gündeme getirerek çözüm aradım. Bundan sonra da aramaya devam edeceğim. Her ne kadar milletvekili olarak sendikadan ayrılmış gibi görünse de, ben bu sendikadan ve madenci arkadaşlarımdan asla kopamam. Onların sorunları, benim sorunumdur” diye konuştu.

Kemiksiz de, CHP Yatağan Başkanlığı olarak her zaman işçinin ve emekçinin yanında olduklarını belirterek, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü’nü kutladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şube Başkanı İlhan ise, Girgin, Kemiksiz ve CHP heyetine teşekkür ederek, günün anısına Girgin ve Kemiksiz’e madenci heykeli hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68