Madenciler 1 Mayıs’ta Ankara’da

Maden-İş Sendikası, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde tüm sendika üyeleri ve maden işçileri ile Ankara’ ya gideceğini açıkladı.

Madenciler 1 Mayıs’ta Ankara’da
 Türkiye’deki 15 Maden İş Sendikası şubesinin katılım sağlayacağını açıkladığı etkinliğe, Yatağan’dan katılmak isteyenler için 30 Nisan Pazar günü saat 21.00’da Maden Sendikası Şubesi’nin önünden otobüs kaldırılacağı bildirildi.

Maden-İş Sendikası’nın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde, bu seneki durağı Ankara’daki Tandoğan Meydanı olacak. Konu ilgili açıklama yapan Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şube Başkanı Osman İlhan, “Maden-İş Sendikası 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü baretleriyle birlikte Ankara’da kutlayacaklar. Geçen yıl da 1 Mayıs’ta Çanakkale’ye gittik. Türkiye’de bulunan toplam 15 şubenin de katılım sağlayacağı dayanışma gününe 30 Nisan Pazar günü saat 21.00’da şube binamız önünden otobüs ile gidilecektir. Bu yıl merkezi Ankara olmak üzere ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü’ tüm illerde kutlama kararı alınmıştır. Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Merkezi maden işçilerinin baretleriyle birlikte Ankara Tandoğan Meydanı’nda yapılacak olan Mitinge tüm şubeleriyle katılma kararı almıştır. Yatağan Şubesi olarak Yatağan-Milas-Denizli Beyağaç’taki üyelerimizle kıdem tazminatı saldırılarına, taşeron işçiliğe geçici işçiliğe, kuralsız çalışmaya, sendikasızlaştırmaya karşı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Ankara Tandoğan Meydanı’nda olacağız. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günümüz kutlu olsun” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2017, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95