20 Haziran 2018 Çarşamba

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Madenciler 1 Mayıs’ta Ankara’da

Maden-İş Sendikası, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde tüm sendika üyeleri ve maden işçileri ile Ankara’ ya gideceğini açıkladı.

28 Nisan 2017 Cuma 17:05
Bu haber 344 kez okundu
Madenciler 1 Mayıs’ta Ankara’da

 Türkiye’deki 15 Maden İş Sendikası şubesinin katılım sağlayacağını açıkladığı etkinliğe, Yatağan’dan katılmak isteyenler için 30 Nisan Pazar günü saat 21.00’da Maden Sendikası Şubesi’nin önünden otobüs kaldırılacağı bildirildi.

Maden-İş Sendikası’nın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde, bu seneki durağı Ankara’daki Tandoğan Meydanı olacak. Konu ilgili açıklama yapan Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şube Başkanı Osman İlhan, “Maden-İş Sendikası 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü baretleriyle birlikte Ankara’da kutlayacaklar. Geçen yıl da 1 Mayıs’ta Çanakkale’ye gittik. Türkiye’de bulunan toplam 15 şubenin de katılım sağlayacağı dayanışma gününe 30 Nisan Pazar günü saat 21.00’da şube binamız önünden otobüs ile gidilecektir. Bu yıl merkezi Ankara olmak üzere ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü’ tüm illerde kutlama kararı alınmıştır. Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Merkezi maden işçilerinin baretleriyle birlikte Ankara Tandoğan Meydanı’nda yapılacak olan Mitinge tüm şubeleriyle katılma kararı almıştır. Yatağan Şubesi olarak Yatağan-Milas-Denizli Beyağaç’taki üyelerimizle kıdem tazminatı saldırılarına, taşeron işçiliğe geçici işçiliğe, kuralsız çalışmaya, sendikasızlaştırmaya karşı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Ankara Tandoğan Meydanı’nda olacağız. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günümüz kutlu olsun” diye konuştu. 

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV