Madenciler THY Personelinin Yanında

Hava-İş Sendikası'nın THY'de başlattığı grev devam ederken, THY çalışanlarına bir destek de Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şube Başkanı Süleyman Girgin'den geldi. İşçilerin para için greve çıktığının aksettirilmeye çalışıldığını iddia eden Girgin; “Grevin asıl amacı insanca çalışma koşulları ve işe geri alınmayan çalışanların durumudur” dedi.

Madenciler THY Personelinin Yanında
 Hava-İş Sendikası'na üye THY personeli tarafından sürdürülen eylem gündemi meşgul etmeye devam ederken, eyleme Maden-İş Sendikası Yatağan Şubesi'nden de destek geldi.

Söz konusu eylemlerin kamuoyuna 'para için yapılıyormuş' gibi aksettirildiğini belirten Sendika Şube Başkanı Süleyman Girgin yaptığı açıklamada; “Hava-İş Sendikasının THY'de başlattığı grev 12. gününde devam ediyor.

Toplu sözleşmelerde idari maddelerde dahi Sendikanın değişiklik tekliflerini kabul etmeyen THY yönetimi, basın aracılığıyla işçilerin para için greve çıktığını göstermeye çalışmaktadır.

Oysa Havayolu işçilerinin asıl amacı insanca çalışma koşullardır. Mahkeme kararları ile işe dönmeyi hak eden işçilerin işe alınmamalarıdır.

THY yönetimi mahkeme kararı onandığında 305 kişiyi işe alacağını söz verdiği halde şu anda davası yargıtayca onanan 61 işçiyi işbaşı yaptırmamış, üstelik böyle bir söz vermediklerini söylemiştir.

Hukuk devletinde mahkeme kararları uygulanmamaktadır.

2000 kişi ile devam etmekte olan direnişi ve Sendikayı bölmeye çalışan THY yönetimi başarılı olamayacaktır.

Havayolu İşçilerinin haklı direnişini destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2013, 19:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
taner boyacı
taner boyacı - 6 yıl Önce

direnenler kazanır.partisinin kölesi olanlar ve susanlar kaybeder

SIRADAKİ HABER