“Madenciliğin İmajı Değişti”

“Madenciliğin İmajı Değişti”

“Madenciliğin İmajı Değişti”

Geçtiğimiz hafta içerisinde GELİ Müessese Müdürlüğü görevin-den istifa eden Yüksel Akın  dün Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Åžube Başkanlığı'nı ziyaret etti. Maden-İş Sendikası Åžube Başkanı Süleyman Girgin, Yüksel Akın'ın görev-de bulunduğu süre içinde “Madenciliğin İmajı Değişti” dedi.

Güney Ege Linyitleri İşletmesi (GELİ) Müessesesi Müdürlüğü görevinden istifa eden Yüksel Akın dün Maden-İş Sendikası Yatağan Åžubesi'ni ziyaret etti. Yüksel Akın'ın ziyareti sırasından Maden-İş Sendikası Åžube Başkanı Süleyman Girgin, Åžube Sekreteri Osman İlhan, Åžube Başkan Vekili Mikail Açan, İşyeri Baş temsilcisi Ahmet Öngörü ve iş yeri temsilcileri hazır bulundular. Yüksel Akın'ın ziyareti sırasında bir konuşma yapan Maden-İş Sendikası Åžube Başkanı Süleyman Girgin; “Müessese Müdürlüğünüz döneminde; GELİ Müessesesi,nin hem içerde hem de dışarıda çehresi değişti. Madenciliğin olumsuz imajının değişmesinde önemli mesafeler alındı. Türkiye'de Linyite dayalı santrallara verilen kömürün yarısını karşılayan GELİ Müessesesi,nde kurumun çıtası yükseldi. Çalışma koşullarının iyileştirilmesinde insan odaklı yaklaşımlar esas alındı. Son olarak yapmış olduğunuz erdemli davranışınızla neredeyse unutmaya başladığımız adalet, eşitlik, hakkaniyet gibi değerleri cesur bir biçimde uygulayarak örnek oldunuz. Sizi Ülkemize, Kurumumuza yapmış olduğunuz olumlu katkılarla anacağız. Dürüst ve onurlu bir bürokrat olarak anacağız” dedi.

Maden-İş Sendikası heyetini ziyareti sırasında konuşan Yüksel Akın 'madenciliğin imajının değiştiğini' belirterek; “GELİ Müessesesi Müdürlüğü'nün standartları benim tahminlerimin üstünde, işçinin, müdürün, memurun oturduğu, iş yaptığı yerler aynı seviyede. Yapılan ağaçlandırma çalışmaları kapsamındaki zeytincilik ile madenciliğin imajı değişti. Yaptığımız çalışmalar ile GELİ Müessesesi Müdürlüğü'nü bir çocuk gibi büyüttük. 6.5 yılda sendika ile karşılıklı hoşgörü içinde çalıştık, çalışmaların bu şekilde sürmesini temenni ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68