banner80

Madenler İlkokulu’na 546 Kitap

Madenler İlkokulu Okul Kalite Ekibinin oluşturduğu okul kütüphanesine destekler sürüyor. Kütüphaneye, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencileri ile Muğla Belediyesi ve Kent Konseyi kitap bağışında bulunarak destek verdiler. Madenler İlkokulu Okul Kalite Ekibi tarafından oluşturulan okul kütüphanesine kitap bağışları sürüyor.

Madenler İlkokulu’na 546 Kitap
 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencileri kendi aralarında düzenledikleri kitap toplama kampanyası ile birlikte topladıkları 329 kitabı geçtiğimiz günlerde okul yönetimine teslim ederek kütüphaneyi gezdiler. Bölüm öğrencileri, beraberinde getirdikleri çikolataları öğrencilere dağıtarak öğrencilerle oyunlar oynadılar. Bölüm öğrencileri ve hocaları, okuldan ayrılırken ileriki bir tarihte Madenler İlkokulu öğrenci ve velileri için beslenme hakkında sunum yapmak girişimde bulunacaklarını belirttiler.

Okul kütüphanesine bağışta bulunan diğer bir kurum da Muğla Belediyesi ve Kent Konseyi oldu. Kent Konseyi üyeleri, okulu ziyaret ederek toplamış oldukları 217 adet kitabı okul kütüphanesine hediye ederek kitap bağışlarının devam edeceğini söylediler.

Kent Konseyi üyeleri geri dönüşüm konusunda çalışmalar yaptıklarını anlatarak bu okulda da öğrencilere konu ile ilgili bilgiler vererek okula geri dönüşüm kutuları getireceklerini ve öğrencilere tasarruf bilinci kazandırmak istediklerini belirttiler. 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2014, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68