MAHALLE HALKI VE DOSTLARINA İFTAR YEMEÄžİ VERDİ

MAHALLE HALKI VE DOSTLARINA İFTAR YEMEÄžİ VERDİ

MAHALLE HALKI VE DOSTLARINA İFTAR YEMEÄžİ VERDİ

İlçemiz Yeni Mahalle'de oturan ve Çarşı içinde kundura dükkânı olan Dursun Karadağ, geçtiğimiz Pazar günü akşam, evinin önünde akrabaları, komşuları ve dostlarını iftar yemeğinde buluşturdu.

Yemekte İki imam da dua edip, mevlid-i şerif okudular.

Dursun Karadağ; “Mübarek Ramazan ayında akrabalarım, komşularım ve dostlarımla bir arda olup, hep birlikte yemek yemek çok güzel bir duygu. Katılan herkese teşekkür ediyorum. Allah nasip ederse ileriki Ramazan aylarında da bu güzel geleneği sürdürmek istiyorum” dedi.

Bu konuda görüşünü aldığımız iftar yemeğindeki vatandaşlar; “Ramazan ayının güzelliği, şefkati, insanların birbirini kucaklaması devam ediyor. Yatağan zaten düğün, sünnet, hasta ziyareti, cenaze, hayır yemeği gibi konularda ve diğer sosyal konularda birlik ve beraberlik içerisinde olan bir yer. Bütün bunlar çok güzel gelenekler. Bu yıl yine, her yıl olduğu gibi Yatağan'da birçok vatandaşımız komşuları ve dostlarına iftar yemeği veriyor. Hali vakti iyi olan vatandaşlarımızın komşuları ve dostlarıyla bu tür iftar yemeklerinde bir araya gelmesi de çok güzel bir olay. Çünkü bu tür etkinliklerle halkımız bir araya geliyor, kaynaşıyor, dostlukları gelişiyor, yardımlaşma ve dayanışma ön plana çıkıyor” dediler.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68