MAKBULE KAYA COŞTURDU

Yatağan’a bağlı Yukarıyayla Mahallesi’nde muhtarlık tarafından Keşkek ve Bahar Festivali düzenledi. Düzenlenen Keşkek ve Bahar Festivali’nde sahne alan Türk Halk Müziği sanatçısı Makbule Kaya etkinliğe katılanlara unutulmaz bir gün yaşattı.

MAKBULE KAYA COŞTURDU
HABERİN GALERİSİ
YUKARIYAYLA FESTİVAL

YUKARIYAYLA FESTİVAL

 Yatağan’a bağlı Yukarıyayla Mahallesi’nde geleneksel hale getirilmesi plânlan Keşkek ve Bahar Festivali düzenlendi. Yukarıyayla Mahallesi Muhtarlığı’nca düzenlenen etkinlikte mahalli sanatçıların yanısıra Türk Halk Müziği sanatçısı Makbula Kaya da konser verdi. Mahallede bulunan ormanlık alanda düzenlenen etkinliğe güzel havayı fırsat bilen birçok vatandaş katıldı. Vatandaşlar Makbule Kaya’nın söylediği türkülerle zeybek oynadılar.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Yukarıyayla Mahallesi Muhtarı Esat Gök; “30 Mart Yerel Seçimleri öncesinde şahsım ve ekip arkadaşlarım vermiş olduğumuz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Geçmiş yıllardan bu yana mahalle halkımız ve civar mahallelerde ikamet eden vatandaşlarımız için kaynaşma ve dayanışma etkinliği yapmayı düşünüyorduk. Bu hayalimizi gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Buraya geldiğimiz için teşekkür ediyorum. Ayrıca bu etkinliğimizi düzenlememizde bizlere maddi ve manevi olarak destek olan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yukarıyayla Mahalle Muhtarlığı tarafından düzenlenen şenliğe Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, MHP Yatağan İlçe Başkanı Servet Göka ve MHP’li Yatağan Belediye Meclisi üyeleri ile yaklaşık bin kişi katıldı. Şenlikte Türk Halk Müziği sanatçısı Makbule Kaya’nın yanısıra Grup Seher ve Mahalli Sanatçı Mehmet Topçuoğlu da sahne aldı. Etkinlikte halk oyunları gösterisi sunan Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ilgi ile izlendi. Etkinlik alanında birçok firma stant açarak ürünlerini tanıttı. Ayrıca yapılan kura çekimi ile etkinliğe katılanlara çeşitli hediyeler verildi.

Yukarıyayla Keşkek ve bahar festivalinde sahne alan Makbule Kaya; “Bugün burada ilki düzenlenen şenlikte sizlerle beraber olmaktan son derece mutluyum. Şenliğiniz hayırlı uğurlu olsun. Bu kadar büyük bir organizasyon yaptıkları için muhtarımız Esat Gök ve ekibini kutluyorum. Dün yaşanan acı olayda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de başsağlığı diliyorum” dedi.

Ormancı bizim milli marşımız…

Muğla yöresi ve diğer yörelerden çok sayıda şarkı ve türküyü seslendiren Kaya, Muğla’nın en çok bilinen türkülerinden olan Ormancı Türküsü için ‘milli marşımızdır’ benzetmesinde bulundu. Festivale katılanlar hep bir ağızdan Kaya’ya eşlik ettiler. Etkinliğe katılan özellikle bayanlar Makbule Kaya ile fotoğraf çekilmek için birbirleri ile yarıştılar.

THM Sanatçısı Makbule Kaya düzenlediği küçük yarışmalar ile etkinliğe katılan vatandaşlara albümlerini hediye olarak verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2014, 18:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali bey
ali bey - 7 yıl Önce

keşkek şölenine haşmet başkanı niye davet etmediniz? yukarı yayla mahallesi kavaklıdereye mi bağlı? yoksa oraya mı transfer olacak. haşmet başkansız keşkek partisi olmaz. yatağanda keşkek ve aşureyi haşmet başkan icat etmiş olmalı bu aşure ve keşkek günleri onun sayesinde olmuştur

SIRADAKİ HABER

banner68