20 Haziran 2018 Çarşamba

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Maketi gerçek sanan sürücü, jandarmanın gitmesini beklerken sabahladı

Yatağan-Kavaklıdere karayolunda sürücülerin trafik ihlali yapmasının önüne geçmek amacıyla yol kenarına jandarma trafik aracı maketi kondu. Görsel olarak uzaktan gerçeğe benzeyen maket, sürücülerin ayağını gaz pedalından çekmesini sağladı.

31 Ağustos 2017 Perşembe 09:41
Bu haber 1627 kez okundu
Maketi gerçek sanan sürücü, jandarmanın gitmesini beklerken sabahladı

 Kurban Bayramı öncesinde, 10 günlük bayram tatilini için çok sayıda vatandaş memleketlerinin yolunu tutmaya başladı. Bayram tatilinin yolda hüzne dönüşmemesi için de Jandarma Genel Komutanlığı tedbirlerini artırdı.

Bu kapsamda, sürücülerin trafik kuralı ihlalleri yapmasının önüne geçmek amacıyla daha önce çok sayıda trafik kazasının yaşandığı Yatağan-Kavaklıdere karayoluna maket jandarma trafik aracı kondu.

Karayolunda seyir halinde olan sürücülerin yol kenarında tepe lambaları yanan ve içinde jandarma personelinin gözüktüğü jandarma trafik aracını görünce hızlarını düşürmeye başladığı gözlendi. Uzaktan bakınca gerçek sanılan aracın maket olduğu ise ancak yanından geçerken anlaşılabiliyor. Jandarmanın uygulama yaptığını sanan sürücüler ise kural ihlali yapacaklarsa bundan vazgeçiyor.

Benzeri maketlerin sayısının artabileceği öğrenilirken, kazaları önlemek amacıyla yapılan uygulamanın vatandaşlar tarafından tam not aldığı bildirildi.

Maketi gerçek sanınca

Yatağan ve Kavaklıdere’de ilk defa uygulanmaya başlayan maket jandarma aracı, komik ve şaşırtıcı olaylara da sahne oluyor.

Edinilen bilgilere göre, Yatağan-Kavaklıdere karayoluna yerleştirilen maket jandarma aracını gerçek sanan bir motosiklet sürücüsü, akşam saatlerinde işinden evine dönerken, ehliyeti ve kaskı olmadığı için yol kenarındaki jandarma aracını fark ederek durdu.

Aracın uzağına motosikletini park eden ve jandarma aracının gitmesini bekleyen sürücü, aracın saatlerce bölgeden ayrılmaması üzerine yol kenarında uyuyakaldı.

Sabah saatlerinde uyanan ve jandarma aracının gidip gitmediğini kontrol eden sürücü, dikkatli baktığında fark ettiği şeyin maket olduğunu anlayınca evine gidebildi.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV