Maketi gerçek sanan sürücü, jandarmanın gitmesini beklerken sabahladı

Yatağan-Kavaklıdere karayolunda sürücülerin trafik ihlali yapmasının önüne geçmek amacıyla yol kenarına jandarma trafik aracı maketi kondu. Görsel olarak uzaktan gerçeğe benzeyen maket, sürücülerin ayağını gaz pedalından çekmesini sağladı.

Maketi gerçek sanan sürücü, jandarmanın gitmesini beklerken sabahladı
 Kurban Bayramı öncesinde, 10 günlük bayram tatilini için çok sayıda vatandaş memleketlerinin yolunu tutmaya başladı. Bayram tatilinin yolda hüzne dönüşmemesi için de Jandarma Genel Komutanlığı tedbirlerini artırdı.

Bu kapsamda, sürücülerin trafik kuralı ihlalleri yapmasının önüne geçmek amacıyla daha önce çok sayıda trafik kazasının yaşandığı Yatağan-Kavaklıdere karayoluna maket jandarma trafik aracı kondu.

Karayolunda seyir halinde olan sürücülerin yol kenarında tepe lambaları yanan ve içinde jandarma personelinin gözüktüğü jandarma trafik aracını görünce hızlarını düşürmeye başladığı gözlendi. Uzaktan bakınca gerçek sanılan aracın maket olduğu ise ancak yanından geçerken anlaşılabiliyor. Jandarmanın uygulama yaptığını sanan sürücüler ise kural ihlali yapacaklarsa bundan vazgeçiyor.

Benzeri maketlerin sayısının artabileceği öğrenilirken, kazaları önlemek amacıyla yapılan uygulamanın vatandaşlar tarafından tam not aldığı bildirildi.

Maketi gerçek sanınca

Yatağan ve Kavaklıdere’de ilk defa uygulanmaya başlayan maket jandarma aracı, komik ve şaşırtıcı olaylara da sahne oluyor.

Edinilen bilgilere göre, Yatağan-Kavaklıdere karayoluna yerleştirilen maket jandarma aracını gerçek sanan bir motosiklet sürücüsü, akşam saatlerinde işinden evine dönerken, ehliyeti ve kaskı olmadığı için yol kenarındaki jandarma aracını fark ederek durdu.

Aracın uzağına motosikletini park eden ve jandarma aracının gitmesini bekleyen sürücü, aracın saatlerce bölgeden ayrılmaması üzerine yol kenarında uyuyakaldı.

Sabah saatlerinde uyanan ve jandarma aracının gidip gitmediğini kontrol eden sürücü, dikkatli baktığında fark ettiği şeyin maket olduğunu anlayınca evine gidebildi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2017, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68