Market zincirlerinin yük indirme “çilesi”

Yatağan ilçe merkezinde yer alan market zincirlerinin, trafiğin en yoğun olduğu anlarda yük indirmesi, bölgedeki esnaflar ve yolu kullanan sürücüleri isyan ettirdi.

Market zincirlerinin yük indirme “çilesi”
 İlçeye bağlı Cumhuriyet Mahallesi 166’ncı sokakta yer alan market zincirlerinin günün en yoğun saatinde, yük kamyonunu kapının önüne getirerek yük indirmesi, tepkilere neden oluyor.

Yatağan Demeç Gazetesi’ne telefonla ulaşan vatandaşlar, yük kamyonlarının yüklerini indireceği sırada yol üzerinde park halinde olan araçların kaldırılana kadar trafiğin sıkıştığını, araçlarını park eden vatandaşların ise zaman zaman işlerini yarıda bırakarak trafik akışının sağlanması için araçlarını kaldırdığını söyledi. Öte yandan yük indirme işlemi sırasında kaldırımın da işgal edildiğini kaydeden vatandaşlar, yük indirme işlemlerinin yaklaşık bir saat sürdüğünü söylediler.

Benzer sorunların diğer sokaklarda da yaşandığını ve ilgililerin duyarsız kaldığını savunan vatandaşlar, marketlerin veya diğer işletmelerin, uzun süren yük indirme veya bindirme işlemlerini, trafik yoğunluğunun daha az yaşandığı akşam ve gece saatlerinde yapılmasını talep ettiler. Ayrıca yetkililerin de bu konuyla ilgili gerekli düzenlemeleri yaparak, yük indirip bindiren işletmelere bildirilmesini talep ettiler.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95