18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

Marmaris’teki gazetecilere MGC rozeti takıldı

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’ne üye Marmaris’te görev yapan basın mensupları, temsilcilerini seçimle belirleyecek.

27 Mart 2018 Salı 08:44
Bu haber 572 kez okundu
Marmaris’teki gazetecilere MGC rozeti takıldı

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) yönetimi, düzenlenen kahvaltıda Marmaris’teki meslektaşlarıyla bir araya geldi.

Buluşmaya Süleyman Akbulut başkanlığındaki MGC’nin yönetim kurulu üyeleri, Marmaris’te günlük yayınlanan 4 gazete, 1 televizyon kanalının temsilcileri, ilçedeki Anadolu Ajansı ile İHA muhabirlerinin yanı sıra Datça ve Bodrum’dan gelen ‘meslek büyükleri’ katıldı.

Kahvaltının ardından MGC Başkanı Süleyman Akbulut, buluşmanın hakkında bilgi vermek amacıyla meslektaşlarına açıklama yaptı.

2019 yılının MGC’nin 30. kuruluş yıldönümü olduğunu hatırlatan Süleyman Akbulut, şu ifadeleri kulandı:

“Bu köklü cemiyetin daha neler iyi yapabiliriz, meslek çıtasını, meslek kalitesini artırmak adına, kamuoyunu arkamıza almak adına çalışmalar yürütmeye uğraş veriyoruz, vermeye de devam etmek istiyoruz. Dolayısıyla, çalışmalarımızın daha etkili olması için meslektaşlarımızla bir araya gelmeyi çok önemsiyoruz. Önümüzdeki Nisan ayında genel kurulumuz olacak. Bu süreçte Marmaris’ten de bir temsilci arkadaşımızın meslektaşları tarafından seçilmesine ön ayak olmak istiyoruz. Bodrum ve Milas’taki temsilcilerimiz seçildi. Buradaki arkadaşlarımız da kimi Muğla Gazeteciler Cemiyeti temsilcisi görmek istiyorsa, demokratik yollarla seçsin istiyoruz. Ayrıca her ilçeden de MGC’nin yönetim kuruluna bir üye almayı sağlamak istiyoruz. Burada görev yapan meslektaşlarımız temsilcilikte olduğu gibi yönetim kurulunda görev alacak arkadaşını da kendileri belirleyecek. Bugünkü ziyaretimizin ana nedeni de bu oluşturuyor.”

Süleyman Akbulut’un konuşmalarının ardından MGC’ye üye olan Marmaris’teki gazetecilere cemiyet rozeti takıldı.

Cihan Altut aday gösterildi

Süleyman Akbulut, basın mensuplarına Cemiyetlerinin genel kurulu ve Marmaris’teki temsilcilerini belirleme sürecine yönelik bilgi verdi.

Kahvaltıya katılan Marmarisli gazeteciler arasında, temsilci adayı olarak Manşet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Cihan Altut arasında görüş birliğine varılsa da, kesin ismin bu hafta içerisinde yapılması planlanan seçimle belirleneceği kaydedildi. (MGC Basın Birimi)

Haber Merkezi

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV