banner80

Maske takmayanlara ceza yağdı

Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ilçe merkezinde maske takmayan 4 vatandaşa toplamda 3 bin 600 lira para cezası yazılırken yetkililer denetimlerin aynı kararlılıkla devam edeceğini belirttiler.

Maske takmayanlara ceza yağdı

Kurban Bayramı öncesinde yoğunluk yaşanan pazar yerinde polis ekiplerinin sıkı denetimleri sürüyor. Yatağan Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri bir yandan tablet bilgisayarlar aracılığıyla internet bağlantısı kurarak, pazarcı esnafının koronavirüs (Covit 19) salgın hastalığı ile ilgili olarak daha önceden karantina tedbirlerine tabi tutulup tutulmadıklarını kontrol ederlerken diğer yandan da polis ekip otolarından gün boyu yapılan anonslarla sokakta maske takılması ve sosyal mesafe kurallarına uyulması konusunda da uyarılarda bulundular.

Yapılan sıkı denetimler esnasında, uyarılara rağmen maske takmadıkları görülen 4 vatandaşa 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince toplamda 3 bin 600 lira para cezası yazıldı.

Yetkililer denetimlerin aynı kararlılıkla devam edeceğini belirterek vatandaşların Kovid-19 salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında alınan tedbirlere uymalarını istediler.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68